Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosom nyugdíjba ment, új...

Az orvosom nyugdíjba ment, új orvost kaptam. Ha átjelentkezek egy másik orvoshoz, akkor a jelenleginek meg kell indokolnom miért?

Figyelt kérdés

Az új orvos férfi. Nem jó szó, hogy félek, inkább csak iszonyodok tőlük. Még gyerek voltam, amikor egy férfi orvoshoz kerültem hasfájással. Belém akarta beszélni, hogy méhen kívüli terhes vagyok, miközben ez lehetetlen volt. Túl felkavaró volt a vizsgálat, ahogy leszedte rólam a nadrágot és az egész. Nem voltam felkészülve, hogy egy férfi vizsgáljon meg.

Az volt az első és utolsó, hogy férfi vizsgált meg.

Már 20 éves vagyok, szóval nem kéne, hogy problémát okozzon még is zavar. De ezt nem szeretném elmesélni az orvosnak.



2012. okt. 3. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megindokolnod, mert szabad orvos választás van, de azért illik pár szót mondani.

Nem nehéz a helyzeted, mondhatod neki, hogy mivel Ő amúgy is számodra új orvos, van valaki akiről már hallottál, és hozzászeretnél járni.

2012. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csak bemész az újhoz és átkéreted magad. Én is így csináltam. Bár én pont fordítva mint te és nem ilyen buta okból.
2012. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megindokolni nem kell csak nem biztos hogy elfogad a másik. Mivel a TB szerinti kötelező ellátást nem arra a lekcímre kötötte.Meg van egy orvosnak hogy melyik címeket köteles ellátni.Mégis hogy gondolod hogy neked kizárják az ellátásodból a férfiorvosokat?
2012. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vallások is tiltják az ilyet, szóval nem értem mire a közfelháborodás. Nem akarom, hogy idegen férfi fogdosson, tudom, hogy ez a mai világban már furcsa, amikor a 11 éves kislányok fekszenek minden pasi alá, de ez van.

Köszönöm a választ, tehát nem kell megindokolni, de illik némi válasszal szolgálni.

2012. okt. 3. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van. Nem kell indokolnod, hogy miért keresel meg másik orvost.
2012. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a mai világban már furcsa, amikor a 11 éves kislányok fekszenek minden pasi alá"

anyád, nagyanyád mikor esett teherbe? 17-18 évesen? a ribancok...

2012. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg tudni Szeretnéd? A Nagymamám 20, az édesanyám 24 éves volt. Amikor szültek már mindkettejük önálló háztartást vezettek, saját kertes házzal rendelkeztek, sőt a nagymamámék akkoriban sikeres magánvállalkozók voltak.

Az anyám 17 évesen elköltözött otthonról iskolába járt, és emellett munkát vállalt, hogy fent tartsa magát. Hmm ez az igazi magyar virtus, ítélkezni kisujjból kirázva megy. No meg ez a válogatott szóhasználat és nyers modor sok mindent elárul. Én itt le is zárnám a kérdésemet, mivel jó pár Kedves ember megválaszolta a kérdésemet! Nekik nagyon köszönöm!

2012. okt. 4. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!