Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már rég óta (talán évek óta)...

Már rég óta (talán évek óta) ropogtatom az ujjaimat, csuklómat (néha), könyökömet (néha), lábujjaimat, bokámat és a térdemet (néha) is. Hogyan tudok erről leszokni, és miként tudnám helyrehozni ezt a hibát?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy mivel tudnám az ezek a folyamatok által elkopott porc mennyiséget meg ezeket a dolgokat pótolni? Valamilyen ételnek lehetnek ilyen hatásai? Esetleg majd magától visszafognak ezek nőni azért mert még csak 17 vagyok?
2012. okt. 8. 06:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A leszokás fejben dől el,mást nem tudsz ellene tenni,csak saját akaratodból.

Az elkopott porc mennyiséget nem tudod pótolni,és minél tovább csinálod,annyival jobban rongálod őket.Nekem a nagymamám egész életében ropogtatta az ujjait a kezén,én is eltanultam tőle,már gyerekkoromban,anyukám mindig mondta ne csináljam mert nem lesz jó vége.Most 27 éves vagyok,és rettenetesen remegnek a kezeim,voltam vele orvosnál,és kiderült,hogy a folyamatos roppantgatásoktól,megsérültek a szalagjaim,és az idegek a kezemen,ez okozza a remegést.És még szerencsém volt,mert teljes porcleválást is okozhatott volna,annyira elkoptattam már őket.És ez nekem csak a kezemen volt az ujjaimnál.Szerintem sürgősen hagyd abba, a térded bokád könyököd stb. roppantgatását,mert ott még nagyobb károsodások érhetnek.

Csupán a magam szempontja leírása alapján mondom.nem teszel jót vele,és hidd el ez csak egy rossz berögzülés az agyadba,hogy ezt kell csinálnod,letudsz róla szokni ha nagyon akarod.

2012. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves előttem válaszoló! Ez nem biztos hogy azert remeg a kezed.


Miközben ropogtatod az ujjad, akkor elveszíted az ujjaidbol a szorító erodet!

De ezt olvastam es doki mondta. Nem csak okoskodni akarok csak elmondom a hallotakat ,hogy mas is tudja :D

2018. jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!