Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Teljesen elment a hangom,...

SOS! Teljesen elment a hangom, és szerdára rendbe KELL jönnöm! Mi segít?

Figyelt kérdés

Callcenteres vagyok, egész nap beszélek, és szerdára ráadásul már bevállaltam egy kis túlórát is. Kell a pénz, betegszabira ezért sem tudok elmenni, illetve még új is vagyok.

Tegnap már fájt a torkom, és kezdtem berekedni, "természetesen" a normál hangerő nem jutott el a gyerekek füléhez sem. Délután volt pár ordítozás.

Ma úgy ébredtem, hogy egyáltalán nincs hangom. Legfeljebb olyan, mint amikor suttog valaki (pedig nem suttogok, csak nincs hangom), vagy egy kis mekegés.

MUSZÁJ szerdára rendbe jönnöm.

Patika (falun lakunk) természetesen nincs, bolt is még pár órát.

Bármilyen házi csodaszer, praktika, de akár ráolvasás is érdekel. Délután esetleg be tudok menni az ügyeletes patikába, tehát bevált, gyorsan ható, recept nélküli szerek is jöhetnek.



2012. okt. 22. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok tipp:

-2 evőkanál mézet keverj el 2 kávéskanál fahéjjal, meleg vízzel öntsd föl, igyad meg (naponta 3x)

-igyál mézet

-hársfavirág-tea

-kakukkfűtea (lefekvés előtt ajánlom kb egy órával és reggel, egész nap ezt fogod böfögni)

-gargalizálj sós vízzel Fogmosás után, lefekvés előtt.


Ezek mindegyike külön-külön is szép csendes lábadozást eredményeznek. Intenzíven egymás után csak jó lesz. Fontos, hogy ne csináld őket egyszerre, hanem kis időeltéréssel. (A gyógyszereket is így kéne enni)

2012. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg van otthon kalciumotok, szépen lehúzza az ödémát és jobb lesz a hangod ha azzal gargarizálsz(jó a pezsgőtabletta is vagy ha calcimuscot öntesz egy kis vízbe.

A salvus víz is jó rá, de ha annyira kell szerdáig, hogy rendbe gyere én inkább a fül-orr-gégészet ambulanciára köszönnék be.

2012. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, és szerdáig maradj csendben, akkor talán rendbe is jössz. És sok langyos folyadék, ezt szerdán is megihatod. Jobbulást!
2012. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!