Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltatok, amikor...

Mit gondoltatok, amikor kiderült az orvosnál, hogy el van törve a kezetek/lábatok és hetekig gipszben lesztek?

Figyelt kérdés
Hogyan éltétek meg?

2012. okt. 31. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem elég egyértelmű volt már mikor odamentem, ugyanis egy teljesen természetellenes pózban állt a jobb csuklóm... Szóval nem ért váratlanul, de azért kb. rosszul lettem, mikor mondták, hogy na, akkor öt hétig gipsz.

Akkor meg főleg rosszul lettem, mikor az egyhetes kontrollon kiderült, hogy megint elmozdult a csont, és lehet mindent elölről kezdeni (gipsz le, csont helyrerángatása, újabb öt hétre gipsz fel...)


9 éves voltam

2012. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a lányom is 9 éves volt és bepánikolt teljesen, pedig nem mozdult el (un. zöldgally törése volt) és remegett a kontrollnál, hogy mi van ha nem forrt össze. Azóta belerúgott a kádba a kislábujja tört el és amikor menni akartunk rtg-re mert kellett a tornára igazolás rosszul lett annyira félt. Végül a gyerekorvoshoz mentünk és ő adott igazolást. Retteg a töréstől.
2012. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Antimod ***** válasza:

Nagyon kicsit tudtam mozgatni, ott ültem a váróteremben. A doktornő kilépett az ajtón, hogy az anyukával szeretne beszélni. Mielőtt bezáródott volna az ajtó, annyit hallottam: "Nagyon csúnya törés..."


Még aznap este megműtötték, és annak örültem, hogy a szegecselést, azaz a második műtétet megúsztam. Olyan gyorsan zajlott minden, hogy komolyan belegondolni időm sem volt. A 6 hét lábadozás alatt már nem ez volt a helyzet. :) De hozzászoktam ahhoz is, mivel tudtam, csak átmeneti állapotról van szó. Ettől függetlenül nagyon rossz érzés volt járógipszben mankóval bicegni az iskolában, pláne, hogy a harmadik emeleten volt az osztályterem. Az osztálytársaim viszont a szünetben mindig kölcsönkérték a mankómat, azzal játszottak / hadonásztak, emellett írtak/rajzoltak a gipszemre.

2012. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a csontot szószerint kilehetett tapintani amikor leestem a lépcsőről és alámtört a csuklóm.Röngenkép stb.Félóra múlva mondja a doki hogy ez egy szép kis törés.

Gondoltam hogy erre énis rájöttem.Pikpakk szépen megműtötték gipszet rá azt mentem haza.Először gondoltam fájni fog mikor felébredtem annyit látok már gipszelik a kezemet.

2012. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a térdem fordult ki a helyéről oldalra. Műtöttek és sínt kaptam majd egy hétig kórházban feküdtem.


Egyszerűen annyira gyorsan történtek az események, hogy fel se tudtam fogni az elején. Aztán ahogy haza kerültem egyedül maradtam és nehezen tudtam közlekedni. A legborzasztóbb pedig az volt, hogy újra meg kellett tanulnom "használni" a lábamat, menni, futni, guggolni stb. Hosszú idő volt az egyszer biztos.

2012. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a munkahelyemen estem el.Reménykedtem,hogy csak zúzódás,vagy húzódás,vagy akármi csak nem törés.(Lábam törtem egyébként.)Visszaértem a röntgenről a doki mondja,hogy ez bizony törés...Hát nagyon kétségbeestem.Mi lesz,ha nem tudok dolgozni,mi lesz ha kirúgnak,ki megy el a boltba,bankba akárhova...,meg úgy általában MI LESZ MOST?Nagyon kétségbeestem.Kaptam fekvőgipszet meg két mankót.Alig tudtam menni vele,de aztán szépen belejöttem. :-) Minden megoldódott.Család nagyon segítőkész,100%-os táppénzen vagyok,mivel munkahelyi baleset volt.Így nem rúghatnak ki,meg nem is akarnak.:-)Mindent összevetve egész jól jöttem ki ebből a dologból.
2013. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!