Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon élek, jelenleg...

Magyarországon élek, jelenleg még a magyar állampolgárságra várok, nincs tb-m, sem munkám, de teherbe estem, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kétéves okj-s képzést végeztem most májusban, regisztrációs kártyám, lakcímkártyám, személyi számom van, még az állampolgárságra kell várnom. Munkát keresek, taj számom még nincsen. Most derült ki, hogy kisbabát várok. Most mi a teendő? A tb-nél pontosan mit kell intéznem addig, amíg nem lesz munkám? Magam fizethetem a tbt, hogy tudjak terhesgondozásra, stb járni??? Segítsetek kérlek
2012. nov. 9. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Keresd fel a lakhelyeden lévő védőnői szolgálatot. Ott megmondják, hogy lakcímed szerint ki a körzeti védőnőd. Ő tud neked segíteni, mindent el fog mondani. Segít bejelentkezni a Tb-hez is. Mindenképp kell védőnőnél jelentkezned, ő állítja ki a terhes kis könyvedet is.
2012. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már vágom, hol az adóm...
2012. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, köszönöm a segítséget :)

Kedves második, remélem én személy szerint nem vittelek azért csődbe. De köszönöm a sokatmondó hozzászólásodat.

2012. nov. 9. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Te nem viszel csődbe, de a hozzád hasonló több százezer már igen, csődbe viszi nemcsak az egyént hanem az országot is. Amit egyébként az élősködők nélkül is csődbe akarnak vinni...csak te rásegítesz.
2012. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!