Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Blokkol az agyam?

Blokkol az agyam?

Figyelt kérdés

2,5 évvel ezelőtt ért véget egy nagyon rossz párkapcsolatom, ami 1,5 évig tartott. Együtt éltem a fiúval, és ott lakott a nagyanyja, meg az anyja is hazaköltözött. Pokoli életem volt ott, üvöltöztek velem, megaláztak, a barátomról pedig kiderültek a kis hazugságai. Mocskos módon jutott pénzhez, nem is dolgozott 27 évesen, aztán elkezdett bezárni, nem engedett sehová, mindenhova elém jött, a végén már fizikai erőszak is történt, és meg is erőszakolt. Elszöktem tőle, így menekültem meg.


Amikor azonban felmerül valami konkrétum, már nem emlékszem, pedig nem volt ez olyan régen. Olyan az egész, mintha csak egy rossz álom lett volna, mintha meg sem történt volna!

Homályosan rémlenek néha dolgok, de sorra felejtek el mindent, holott semmi baj a memóriámmal.Blokkolja az agyam a rossz emlékeket?



2012. nov. 18. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tyű... Ezek szerint - sajnos - még durvább dolgok történhettek veled, mint amikre emlékszel.

Nem fogom tudni "szakszerűen" elmondani, miért van, de én is átmentem egy hasonló időszakon, és szóról szóra ugyanez történt nálam is. Részleteket fel tudok idézni, is azokat is csak azért, mert amikor megtörténtek, azonnal elmondtam barátnőknek-szüleimnek, és ők mondják most nekem vissza, én magamtól nem mindent tudnék visszaidézni - mondjuk jobb is...


Ez azért van, mert amikor megélted ezeket a szörnyűségeket, az agyad "besokkolt", és ilyen állapotban nem mindent rögzít úgy, mint ahogy szokott. Én olyasmit is érzek, mintha "gyorsított felvételen" emlékeznék vissza dolgokra, becsap az agyam, elhiteti velem, hogy az nem is volt olyan hosszú idő, és hasonlók. Ez valami védekezési mechanizmus lehet, amit rögtön nem tud feldolgozni az agyad-lelked, azt elraktározni sem úgy tudja.

Szóval ne ijedj meg, talán még jobban is jársz ezzel, bár ha majd el akarsz menni pszichoterapeutához valamilyen célból, baromi nehéz lesz, mert Ő pont ezeket fogja előszedni, és azt emiatt az elnyomás miatt először fogod megélni... Én ennyit tudok mondani, remélem segítettem:)

2012. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy elnyomva tárolom őket, és akár előjöhetnek mondjuk egy terápia során... mondjuk ezt nem annyira szeretném. :D


De tény, hogy ez alatt az idő alatt lettem beteg, mármint ptefészekciszta (nem tudtam megélni a nőiségemet, és bántottak), rám jött +20 kiló (védelmi mechanizmus), alvási zavarok, ételallergiák alakultak ki, asztma. Mind-mind akkor. Nem tudom, elmúlnának-e, ha egy terápia során megpróbálnám feldolgozni egy szakember segítségével.


Köszi a választ! :)

2012. nov. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!