Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végbélrepedés, fisszura ani....

Cappuchino kérdése:

Végbélrepedés, fisszura ani. Valamilyes sos megoldás kellene. Valakinek valami tapasztalat?

Figyelt kérdés
Vasárnap nem sikerült a reggeli wc-zés. Azt gondoltam hogy szorulásom van, de egy fél óra mulva összejött egy kicsi iszonyatos fájdalmak között. Azóta semmi sem mert őrülten fájna amikor odáig jutok. A háziorvos azt mondta hogy végbélrepedésem van, és írt fel glicerines kúpot meg posterisan forte kenőcsöt hétfő reggel. Azóta sincs még semmi, mert majdnem elájulok a wcn annyira fáj. Ma vettem lidocain kérmet, bekwntem, de nem mertem nekilátni. Most veszek paraffin olajat is, és hátha azzal meg lidokainnal sikerülni fog. Valakinek esetleg hasonló tapasztalat ami segített? Szivesen meghallgatnám.
2012. dec. 4. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem aranyerem van én is féltem wc-zni, de most ráálltam arra hogy székletlazító ételeket eszek

lenmagot felforralok tejben egy decit, azt iszok reggel, csak teljes kiőrlésű kenyeret vagy zsemlét eszek, mindennap egy darabot vagy szeletet, 2-3 kefírrel, meg mazsolát, olajbogyót, ananászt szoktam enni.

ezektől nagyon puha lesz a széklet és meglepő de szinte egyáltalán nem fáj!

én is használok kúpot, meg kencsőcsöt mindig pár napja és úgy látom használ.

szerintem várdd meg míg érzed hogy kell mert az erőlködéstől sokkal rosszabb

ha ezeket az ételeket eszed és egyáltalán nem eszel fehér kenyeret, pékárút, csokit, sütit és csak nagyon kevés húst, rizs helyett székletlazító főzelékkel, akkor már másnap kelleni fog magától menni

én azért felhívnám az orvost hogy ennyi idő alatt sem sikerült és ha megoldódik, figyelnék az étkezésre.

meleg borogatást lehetne esetleg próbálni ha nem szabad a meleg ülőfűrdő

2012. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy rectológust, ő ajánlotta a parafinolajat. Nekem most a fő problémám az lenne hogy attól kellene megszabadulnom, ami már 2-3 napja bennem van. Az az ami nem megy... :( Semmi eltérőt nem ettem előtte, vasárnap óta meg csak kefirt ês joghurtot.
2012. dec. 4. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy a beöntés segítene... meg kellene kérdezned a dokit hogy szabad-e
2012. dec. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, még a háziorvoshoz fordulás elôtt. Nem segített mert akkora va fájdalmam székeléskor hogy fel kellett ugranom ordítás közepette. Az a baj hogy a székelési inder meg van, sőt folyamatos, de a fájdalom miatt nem jön össze. 10 perce 2 evőkanál paraffinolajat ettem meg egy fél deci kefirrel, és székelés előtt meg lidokainozni fogok, hátha. Amugy az olaj mennyi idő mulva hat?
2012. dec. 4. 17:01
 5/5 A kérdező kommentje:
A paraffinolaj meg a lidocain krém egy isten :) Ma délután sikerült. Mostmár szigorúdiéta, és ha nem gyógyul meg, akkor lézeres műtét, mert ezt nem akarom mégegyszer megtapasztalni...
2012. dec. 5. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!