Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy eltávolítás után 2...

Anyajegy eltávolítás után 2 hétig rajta kell hagyni ugyanazt a ragtapasz?

Figyelt kérdés
Ráragasztottak utána egy olyan ragtapaszt ami leszedhetetlenül ragad, és leszedni nem akarom mert félek hogy felszakíthatom a varrást, de már 3 nap után is kicsit beszürkült a fehér tapasz, nem tudom mit tegyek...
2009. aug. 21. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem egy hét múlva cserélték a kötést rajta, úgyh sztem teis cserélheted magadnak , sőt, cseréld mert koszolódik. alá meg új gézlapot rakj, sterilen.

Amúgy nekem érdekes volt mert varratszedés idején nemvolt ott az orvos (elutazott) sztk-ban meg nem voltak hajlandóak kiszedni,mondván nem ők csinálták, úgyh magamnak szedtem ki a varratot, éshát a ragtapasszal órákig szenvedtem,nagyon fájt leszedni. vegyél erőt magadon, gyorsan tépd le, nem fog felszakadni. vagy áztasd le lassan

2009. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: a gyors leszakítást azért ajánlom,mert cserénél orvos simán letépte rólam, tizedannyira se fájt mint amikor magamnak lassan megszenvedtem, és a varratnak se lett semmi baja pedig akkor csak egy hetes volt
2009. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nekem ráragasztottár a varrásra a ragtapaszt...az szerintem nem szerencsés, áztatni meg nem tudom, mert nem érheti víz...
2009. aug. 21. 15:58
 4/8 anonim válasza:
Nem
2009. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez mekkora heggel jár? és ez műtét vagy micsoda ja és kockázat az mekkora?
2009. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát én egyenlőre a műtétről tudok beszélni, el kellett emnni a bőrgyógyászatra ajánlást kérni majd egy hónappal késöbbre kaptunk időpontot...

A műtét úgy zajlik hog yelőször fertőtlenítit az anyajegy közelében, aztán beleszúrják az érzéstelenítőt ami 1 perc alatt hat, majd nekem eg yollószerűséggel vágta ki, valamit ott még maratott talán kapatgatta valami szerszámmal de a műtét alatt letakarják a körülötte lévő részt...végül összevarják egy erős damil szerű anyaggal két hét múlva varratszedés...az összevart sebet jól összeillesztették csak egy vkony kis csík most...

2009. aug. 23. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt nekem is már műtétem. De ez mekkora kockázattal jár? hallottam olyant is hogy rosszul vették ki és 2-3 hónap mulva belehalt a páciens...
2009. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese...ez csak egy eset, és nem reális kockázat...
2009. aug. 24. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!