Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a rengeteg pattaná...

Mit kezdjek a rengeteg pattanásokkal? Valami házi gyógymód? (Hosszú magyarázat )

Figyelt kérdés
13 éves lény vagyok 9!!! éves korom óta rengeteg pattanásom van voltam bőrgyógyásznál,alergia vizsgálaton,háziorvosnál kaptam rá ilyen zöldes sárgás trugyit meg kiderült h tejérzékeny vagyok és egy két évre enyhült de most 3 hete a ne csak a homlokom hanem a vállam a fenekem a háta és már a hajnövésnél is hatalmas pattanások jöttek
2012. dec. 14. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Endokrinológián még nem voltál?
2012. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem
2012. dec. 15. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor próbáld meg az endokrinológiát, mert lehet, hogy valami hormonproblémád van. :)
2012. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mosakodj kátrányszappannal a problémás helyeken.

A lányom ilyet használ: [link]

Lehet, hogy ez jobb, de amikor vettük a szappant, még csak a fenti volt: [link]

2012. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Sokaknak segít az ezüst csepp ( [link] de át kell gondolnod azt is, hogy helyesen táplálkozol-e. Nekem is másodikos korom óta pattanásaim vannak, és tudom, hogy milyen kiborító tud lenni néha. De hidd el, hogy el fog múlni. Ez hozzá tartozik a kamasz korhoz. Esetleg figyeld meg, hogy mikor van több pattanásod, és az kapcsolódik-e valamilyen negatív érzelemhez vagy helyzethez. Nagyon sokaknak bevált a Schüßler só, ami a gyógyszertárakban kapható homeopatikus készítmény. És próbálj megnyugodni. Képzeld el magad pattanásmentesen, és ezzel a képpel a fejedben aludj el. Ez mindenképpen jól fog esni.

17L

2013. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Nyomkodd ki őket. Vagy zárkózz el egy mély sötét pincébe amíg el nem múlnak de nyugi ha elmúlnak akkor is nől helyette új ragya és nagyon gyönyörű leszel tőle. Vagy takargasd le már nem is a te érdekedben hanem más érdekében, mert ha rád néz és meglátja valaki össze okádja magát a látványtól.
2016. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem gyakorikérdéses téma. Egy teljes testben, lélekben, külvilági hatásokban, táplálkozásban, mindenben gondolkodó profi orvos, nem kifejezetten bőrgyógyász kell, aki látott már hasonlókat meggyógyítani. Más is mondta: vezess naplót minden hatásról, ami ér és arról, hogyan nézel ki. (Excelben) Majd próbálj meg ok-okozati összefüggéseket találni a többhónapos/éves adathalmazban. Ami ront, hagyd el. Sajnos, néha kijön, hogy túl sokat kellene elhagyni. Pl. az összes édességet. Meg a módszer is hossszú, fáradságos. A tej ismerten méreg sok embernek. Lásd Béres cseppekhez mellékelt régi tájékoztatófüzetet. Szegedi bőrgyógyászati klinikán jó tapasztalatokat szereztem anno. Ők mondták, hogy csoki, mogyoró tilos. Azóta rájöttem, semmilyen cukor nem használ, mi több, emelkedett értékű a vércukorszintem és azt kell csökkenteni. A szüleidé milyen? Mármint a vércukorszintjük. Mert ha nekik emelkedett, akkor nálad is lehet gond. A tejallergiámat hatvan évesen magam fedeztem fel. Miután 23 éves koromtól ekcémát okozott...az alacsony sóbevitellel együtt... A só kell a bőrnek. Ha korán érő vagy, a rendszeres nemi élet, a kielégülés is hiányozhat. De ez társadalmilag tabu téma. Mozgás, úszás, fürdés, napozás tünetileg segít. Bár lányoknak nem a legszerencsésebb megoldás, mert az utódokra is kihathat, valamint igen globális mellékhatásai vannak, a Roaccutan méreg megoldást hozhat. Nekem javított az erős zsírosodáson, de kiszárított, a szemem most hatvanévesen gyakran száraz, az agyam kiszáradt és már a kezelés alatt butább lettem, a fülem azóta enyhén zúg (aminek előfeltétele lehetett az Isonicid okozta enyhe gyermekkori halláskárosodás, tehát másnál nem valószínű). Szerintem a fiam is butább lett valamennyivel, mert ő is olyan volt, mint Te, durván pattanásos.

Mai eszemmel az én esetemben a sok úszás, napozás, cukormentes étkezés, sok rosttal, fűszeres ételek kerülése, a sok csoki kihagyása, sok bubimentes ásványvíz ivása, esetleg rendszeres szaunázás, feszültségcsökkentés erdei kirándulásokkal, kerékpározással, széllel, a vérnyomás normalizálása sokat javított volna.

Szegeden rendszeresen meggőzölték az arcom és komedokanállal eltávolították a faggyút. Utána alkoholos? letörlés. Majd kénes sárga kibírhatatlanul - mármint a szobatársak számára - záptojásszagú ecsetelő. Nyugalom. Gyógyszerek - Tetran B, stb. sokat javított. (A Tetran B megváltoztathatta a bélflórámat, aminek rossz hatása is lehet.) Most rendeltem az aliexpress.com-ról ultrahangos mitesszer kiolvasztót, meg kell nézni a youtube-on a használatát. Kiolvasztja a zsírt, kitisztítja a bőrt. Felületi kezelés. Még nincs elég tapasztalatom vele.

Ha a naplózásos módszer nem hoz kielégítő eredményt, a legkomolyabb hatású, gyakorlatilag MEGOLDÁS a Roaccutanos kúra, de van némi mellékhatása is. A kúra előtt javaslom a web tanulmányozását olyan esetekről, amikor valamilyen komolyabb mellékhatást is okozott és megnézni, Nálad szóba jöhet-e az, mert ezek eléggé egyénfüggők. Ha ilyen nincs, akkor válassz egy gyakorlott orvost és a Roaccutan kúrát. A pozitív hatások elnyomják a negatívakat. Saját és a fiam esete alapján írom. (Azoknak, akik hasonló helyzetben vannak, látom a dátumot én is.)

2018. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!