Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem mentek pénzért...

Miért nem mentek pénzért vérplazmát adni?

Figyelt kérdés

Érdekes módon én egyből ugrottam a lehetőségre, mikor meghallottam, hogy 2000 Ft-ot adnak, ha levesznek egy vérplazma adagot tőlem, egyetemistaként ez nem is rossz zsebpénzkiegészítés, mivel minden héten lehet adni, és semmi bajom nem származott még ebből. Másoknak mikor ezt mesélem, főleg olyanoknak, akik hasonlóan nem dúskálnak a pénzben, azok valamiért nem mennének, de ők sem tudják megmagyarázni, hogy miért nem.


Aki eddig ismerte, az miért nem ad? Aki pedig most a kérdés során ismerte meg, az adna?



2012. dec. 17. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Sokan nem szeretnének órákig egy géphez kötni magukat...
2012. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért kéne? Aki ad az ad, aki nem akar az nem. Ilyen egyszerű.
2012. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert nem mindenki bírja az ezzel járó kellemetlenségeket. Nem is hinnéd, hogy milyen sokan nem bírják a vért, a tűt és hányan rosszul lesznek. És ez nem ér meg 2000 Ft-ot.

Én világ életemben egy sima oltásnál is 20 percet feküdtem utána az ágyon, mert összeestem. És ez így volt minden egyes oltásnál, vérvételkor. Most már, hogy szültem, bírom, nincs gond, na de előtte volt rendesen.

És több olyan emberkével is beszéltem, akik soha nem lettek rosszul oltásnál, vérvételkor, de a véradás bizony őket is megviselte.

Szóval azért ne egy oldalról nézd a dolgokat! Nagyon szép dolog a te részedről, illetve bárki részéről, csak nem mindenki bírja.

2012. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy jó üzlet. Na nem a 2000 forint, hanem, amit Ausztriában adnak érte. Aki a határ közelében lakik, és meg van szorulva, annak esetleg érdemes üzletszerűen adni a plazmát.
2012. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én azért nem adok, mert lyme-kóros vagyok, 19 évesen fertőzött meg egy kullancs, de addig 4xer adtam vért, ennyi fért bele, akkor nem tudtam, hogy van ilyen lehetőség. Mikor kint éltem Bécsben sok barátom járt. Ott 20-30 eurót fizetnek érte és van ilyen turizmus is, otthonról jár kisbusz és viszi a fogatlan munkanélkülieket (tisztelet a kivételnek) Bécsbe vérplazmát adni. :) legalább tesznek valamit
2012. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én adnék ha tudnám hol lehet. Vért sziktam adni. Ha jövõre megyek egyetemre akkor valszeg rá leszek szorulva az akár havi 8000 ft is lehet... Amúgy hogyan mûködik a dolog? Mijet és hogy csinálnak?
2012. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jesszus elírtam... mijen helyett milyen...
2012. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kb. 20 perc a két kezdeti vizsgálat várakozási idővel együtt, aztán kb. 40 perc a plazmaadás, nem kell órákat ott lenni. 2000 Ft egy órrára szerintem nem rossz, főleg a több ezres bónuszok, amiket minden 5. plazmaadásnál adnak. Nincs azzal semmi baj, ha valaki nem akar, csak racionális választ még nem nagyon kaptam, de köszönöm annak, aki konkrét választ adott.


Ausztriában tényleg jó üzlet, még a busz kifizetésével is, de arra már nekem sincs időm innen Bp-ről.


A plazmaadás egyszerű, leülsz kényelmesen, nézed a Madagaszkárt, a Shreket vagy azt a filmet, amit éppen beraknak, közben rákötnek egy gépre, az levesz egy kis vért, majd leszűri belőle a plazmát, utána visszajuttatja beléd a vért, és ezt megcsinálja 4x. Ebben a plazmában immunsejtek vannak az immunhiányos és vérszegény embereknek, tehát tényleg jót tesz ezzel az ember.


Ez a plazma állítólag 2-3 nap alatt újratermelődik benned, tehát nem terheli le a szervezetet, ha hetente mész. Egyes alkalmakkor nézik is a szintedet, és az alapján határozzák meg, hogy mehetsz-e sűrűbben, vagy inkább ritkábban.

2012. dec. 17. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan azèrt nem mennek mert féltik az egészségüket, vagy sajnálják rá az idõt.
2012. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan nem is adhatnak plazmát...
2012. dec. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!