Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy koponya...

Hogyan zajlik egy koponya MR-vizsgálat?

Figyelt kérdés
Tizenhat éves vagyok, márciusban koponyámon MR-vizsgálatot fognak elvégezni. Hogyan zajlik ez az egész? Milyen hosszú, csukott szemmel kell e lennem, vagy lehet nyitottal is? Amit tudok, hogy füldugót kapok, és minden fémet le kell vennem. Aki volt már ilyen vizsgálaton, az elmondaná, hogy hogyan nyugtatta meg magát?
2012. dec. 19. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem rég voltam,20-25 perces.Mielőtt bemész egy adatlapot ki kell tölteni és ne az orvos helyén ird alá,mint én .:-))

A felső ruhákat le kellett vetnem,semmi fém nem lehet nálad

Ez zavaró lehet .Aztán felfekszel az ágyra,kezedbe adnak egy kapcsólót,ha gondod van azt kell megnyomni.Fül dugót nem kaptam.Aztán bemegy veled az ágy egy kemence szerűségbe

Mozdulatlanul kell lenni .A szemed vagy becsukod vagy nem

ha nyitva ,akkor látod magad egy tükörben .Aztán hallgatod a zakatolást,ami erősebb vagy gyengébb .

Én jót pihentem ez alatt .:-))

2012. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kb 15-20 perc általában egy vizsgálat. Lehetsz nyitott szemmel is, ha gondolod, nem zavarja a vizsgálatot.


Vizsgálat menete: felfekszel az MR gép asztalára, ezután tesznek rád egy fejtekercset, majd a vizsgálatot végző képalkotós beállít téged a megfelelő pozícióba, rögzíti a fejtekercsben a fejed, hogy ne nagyon tudjon elmozdulni, majd betol a gépbe. Ezután beállítja a számítógépen a vizsgálatot, majd elindítja a vizsgálatot. Az MR elég hangos, ez ijesztő lehet + mivel szűk a hely, klausztrofóbiások sokszor nem bírják a bezártságot és így a vizsgálat is meghíúsul. mitán vége a vizsgálatnak kihúznak az MR-ből és mehetsz haza (az eredmény kiadásának a menete meg kórházról kórházra változik)


Amennyiben nyugtalan vagy kérhetsz "pánikgombot" melyet odatesznek a kezedbe és ha úgy érzed nem bírod, akkor megnyomod. De nem kell félni az MR csak zajos, csörög-csattog, de nem "bánt".


Fémet le kell venned (fülbevaló, övcsat, mobil, piercing, fém tartalmú szemfestéket lemosni) mert ezeket az MR vonzza ami zavarja a vizsgálatot, de ami még veszélyesebb felmelegíti őket, akár annyira hogy meg is égethet. Melltartót is le kell venni (már ha lány vagy), de póló maradhat. Ha van vmi fém a testedbe ültetve (pacemaker, neuropacemaker, csonttörést rögzítő csavar, protézis, stent, clip vagy ilyesmi) arról szóljatok a vizsgálatot végzőnek!


Valószínűleg beleegyező nyilatkozatot is ki kell majd tölteni (mivel 18 alatt vagy ezért majd valamelyik szülőnek/törvényes képviselőnek kell aláírnia), főleg ha kontrasztanyagot is fogsz kapni (ez attól függ mire vizsgálnak sima fejfájásra/epilepsziára nem szokás adni, tumor gyanúra meg pár egyéb dologra igen).

2012. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat. : )
2012. dec. 19. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Füldugót azért kapsz, mert nagy a műszer zajszintje. Kb 40 perc az időtartalom. Majd elmondják, hogy mikor mit kell tenned. Hogyan nyugtatta meg magát? Hát úgy, hogy ez fontos, hogy megtalálják a problémádat. Gondolom szédülsz, azért kell ilyen vizsgálat
2012. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, szédülök, és fáj a fejem. Szemész küldött el.
2012. dec. 24. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz egy tanácsot, amint az "ágyra" fektetnek, mielőtt még a gépbe kerülsz, hunyd le a szemed, és akkor nem érzékeled hogy bekerülsz egy csőbe. Én ezt csináltam, ki sem nyitottam végig mert túl zártnak éreztem volna a helyet.
2013. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi félnivalód sincs,tényleg ártalmatlan!:) nekem 40 percig tartott a vizsgálat! meg kaptam kontrasztanyagot is,de semmi extra nem volt:) én kaptam egy fülhallgatót és ment a zene..:) majdnem buliztam közben:D na jó nem,de sokat segített,h ne a zajra koncentráljak!:) Kitartást!
2013. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Kezdek izgulni, mert nemsokára itt a nyolcadika, de remélem nem lesz semmi baj.
2013. febr. 27. 19:03
 9/11 A kérdező kommentje:

Túl vagyok a vizsgálaton, így köszönöm mindenkinek a kommenteket. Aki esetleg kíváncsi lenne még valamire, leírnám részletesen, hogy milyen volt.


Nos, reggel 08.20-ra kaptunk időpontot Veszprémbe, de hamarabb megérkeztünk, így hamarabb is kezdtek neki a vizsgálatnak. Egy fülkébe le kellett pakolnom a holmijaimat, a hajpántot, szemüveget, nyakláncot le kellett vennem, de a melltartó és a nadrág is maradhatott. Felfeküdtem az ágyra, kaptam füldugót és egy pumpát, amivel jelezhettem, ha baj van, majd a fejemre rátették azt a rácsot, és körülbelül mellkasig betoltak a gépbe. Kellemeset pihentem, a gép hangja nem volt vészes, sem ijesztő. Megijedtem, amikor körülbelül tíz centivel beljebb tolt, de nem volt vészes. Hamar eltelt a húsz perc, szinte észre sem vettem. A doktornő nagyon kedves volt, rendes, minden rendben volt. Egykor kaptuk kézhez a negatív leletet, és jöhettünk is haza. Összességében pozitív élményként éltem meg, mert érdekes volt - bár teljesen soha nem "másznék" bele abba a gépbe. :)

2013. márc. 13. 22:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem nemsokára teljesen betolnak abba a gépbe, gerinc MR-re megyek, úgyhogy jó volt olvasni, hogy nem vészes ez a vizsgálat :D
2013. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!