Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Májáttét amit nem lehet...

Májáttét amit nem lehet operáni. Milyen esélyek vannak a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
A csoda.
2013. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez most komoly?????
2013. jan. 7. 22:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ha áttét van bárhol is az már régen nagy baj sajnos. Ha inperatív akkor még nagyobb a baj. Sajnos nem túl jók a kilátásai:(
2013. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A májat nem nagyon lehet operálni, még áttét nélkül sem. Nekem jóindulatú daganat van rajta 18 éve, de nincs vele teendő, mert nem nőtt.. viszont mikor rákérdeztem a dokira, ha mégis nőtt volna mi lett volna? Akkor kitérő válaszokat adott, végül egy orvos ismerősöm mondta, hogy nagy baj lett volna. Sajnos egy áttétes máj... :(((
2013. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért nem kell elkeseredni, mert manapság már műthető.. a betegség fokától függően. De ezt csak elmondták az orvosok, nem?


"– A májáttétek kezelése alapvetően a sebészeteken történt évtizedekkel ezelőtt is, s ebben máig sincs változás: a betegségnek akkor legjobbak a kilátásai, ha az áttét műthető – jelenti ki prof. dr. Lázár György, a Szegedi Tudományegyetem Sebészeti Klinikájának igazgatója Jelentős változás abban állt be, hogy ma több májáttét operálható meg, mint korábban.


– Régen úgy tartottuk, hogy ha a májnak a 40-50 százalékát el kellene távolítani a tumor miatt vagy nem egy-két helyen összpontosul a májáttét, akkor kizárt az operáció, mert túl kevés ép májszövet maradna, s az már nem tudná biztosítani a méregtelenítést. Ellenben ma már több olyan beavatkozás létezik, amelyek révén az előre- haladottabb esetekben is eséllyel vehetjük fel a harcot – utal a fejlődésre a sebész professzor, majd a részletekbe is beavat.


Korszerűbbé váltak a diagnosztikus eljárások és a műtéti technikák, ezáltal jobban megtervezhetőbbek, s kivitelezhetőbbek lettek az operációk. Végeznek például több lépésben is műtéteket: először az egyik májlebenyből távolítják el az áttétet, ezután 4-6 hetet adnak a gyorsan újratermelődő májszövet regenerálódására, majd a másik májlebenyből is kimetszik az áttétet."

2013. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 DrFaktor válasza:
100%
Ha nem is műthető, kemoterápiával elég jól visszazsugoríthatók a daganatok. Nekem 2 éve még volt egy 14 és egy 11 cm-es, azt hittem, itt a vég. 4 széria kemót kaptam az Onkológiai Intézetben (Kékgolyó utca), és most is itt vagyok. :) Az egyik 4cm-re, a másik kb.2cm-re zsugorodott vissza. Úgyhogy VAN ESÉLY A GYÓGYULÁSRA! Ja, és sok nyers zöldséget, kevés zsíros cuccot, ha lehet.
2013. jan. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es foleg a biztatast. Sajnos biztos hogy nem mutheto. 4db elszorva es az egyik valami nagy er mellett. :-(
2013. jan. 10. 13:22
 8/17 anonim válasza:
Kerüld a cukros ételeket,mozogj sokat,diétázz,meg aztán érdemes kipróbálni néhány alternativ megoldást is.
2013. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Zoli  ***** válasza:
31%

Olvasd el a G. Edward Griffin: A világ rák nélkül - A B-17 vitamin története című könyvet.

Az író szerint a B-17 vitamin akkor hatásos igazán, ha még nem történt sugárkezelés vagy kemoterápia, és nem a végső stádium áll fent.

A döntés a Tied, tedd amit helyesnek érzel.

Egy másik lehetőség: hívd fel a Dr. Lenkei Vitamin nevű céget, és add elő a problémádat, segíteni fognak neked.

A neten megtalálod az elérhetőségeiket, írd be a keresőbe, hogy: Lenkei vitamin

Nagyon kedvesek és segítőkészek, bátran felhívhatod őket.

Dr. Lenkei Gábor kitünő minősítéssel végezte a Debreceni Orvos Tudományi Egyetemet, 6 évig dolgozott hivatásos orvosként.

2013. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

nézd meg a celaldam honlapját vagy az avemart is.

ott is vannak jó készítmények...


Lenkeyt nem javaslom

2013. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!