Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Holnap lesz mandulaműtétem és...

Holnap lesz mandulaműtétem és nem tudom hogy az altatást vagy az érzéstelenítést vásszam-e. Sokan mondják hogy az altatás után gyakori a hányás. Ez igaz? Melyik módszerrel járok jobban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 14:59
 1/5 Miklós G. ***** válasza:
Tudni kellene, némi általános tudnivalókat rólad, mint pl. életkor, nem, esetleges kórelőzmény... Ennek tudatában lehetne bármi egzakt mondandó. Másrészről általánosan elmondható, hogy a teljes anesthesia azért kockázatosabb, mint egy lokális érzéstelenítés. Abba nem szeretnék belemenni, hogy miért, de kockázatosabb. Viszont idősebb korban pl. egy mandulaműtétet többnyire már "csak" helyi érzéstelenítésben végeznek...
2013. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem az orvosnak kéne eldönteni? Ha nem indokolt az altatás, akkor nem altatnak elvileg.
2013. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Altatás során 5 percre leáll a légzésed, addig gépi lélegeztetőn vagy. Ritka, de előfordúlhat komplikáció altatás közben.

Ezért, ha lehetséges, én nem választom az altatást.

2013. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mandulaműtét rövid altatásban történik. Ennek nincsen veszélye. Helyedben én ezt választanám.
2013. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mandulamütétnél anno nekem is volt választási lehetőségem, én az altatás nélkülit választottam. Most igy utolag orulok neki, mert egy aféle kihivás ezt megélni szerintem. De vegsősoron szerintem majdnem mindegy.
2013. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!