Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha epilepsziás vagyok és már...

Ha epilepsziás vagyok és már kb 4 hónapja állandóan (minden nap) szedek gyógyszert a betegségre és mondjuk erre alkoholt innék, akkor mi bajom lehetne?

Figyelt kérdés

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!


2009. aug. 29. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A párom elvileg nem epilepsziás beteg, "csak" hajlama van epilepsziás rosszullétekre és ezért szed ő is minden nap gyógyszert. A doktornője azt mondta, az még nem probléma, ha az ember megiszik a korsó sört vagy 1-2 pohár bort, de túlzásba semmiképp nem szabad esni és a röviditalokat mindenképp el kell felejteni. Nem tudom, mit szedsz, milyen dózisban és mennyire komoly a betegséged, de ez tipikusan az a betegség, amire szerintem egyáltalán nem kellene inni, főleg gyógyszeres kezelés mellett, de persze ez csak az én véleményem. Azért vigyázz magadra!

2009. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alkhohol önmagában is képes epilepsziás rohamot kiváltani az arra hajlamosaknál, vagy konkrétan annál aki epilepsziás. Én kórházban dolgozom és láttam már pár dolgot, többek közt egy 75-ös születésű srácot aki epilepsziás volt, kapott egy reggelen 3 rohamot egymás után és nem tisztult fel az utolsóból. Én nem kísérleteznék, de egy orvos mindenképp megkérdeznék, mondjuk azt a neurológust aki ez ügyben kezeli.

Egy szakorvos véleménye szerintem mérvadóbb, mint egy sima háziorvosé.

2009. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor én azt hiszem,hogy teljesen elfelejtem az alkoholt,mondjuk mióta epilepsziás vagyok azóta max. egy két korty sört ittam meg,ami szerintem nem sok!

Napi 2 szem gyógyszert kell amúgy szednem!

Még egyszer köszi a válaszokat!

üdv!

2009. aug. 29. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen központi idegrendszerre ható gyógyszert szedsz, ellenjavallt az alkoholfogyasztás. egy sör még valóban nem szokott problémát okozni, de komolyabb mennyiségtől akár súlyos rosszulléted is lehet.
2009. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Helló! Olvasd el a gyógyszerhez tartozó leírást abban benne van, hogy szabad-e rá alkoholt fogyasztani avagy nem. Valamelyikre egyáltalán nem szabad semmilyen mértékben - és valamelyikbe pedig belefér a sör-bor meg az ilyen enyhébb alkoholtartalmú italok. Szerintem ez nem epilepszia függő hanem gyógyszerfüggő. Én speciel epilepsziás vagyok régebben egy gyógyszerre nem ihattam, most gyógyszerváltás volt és erre lehet innom. :D Persze csak sört meg bort ... :D - de én úgy tesztelem a gyógyszerem hatását, hogy erősen bebaszok rövidtől és ha nincs semmi bajom akkor jól "fog" a gyógyszer :))


Eddig semmi bajom nem volt a hétvégi bulikból vagy a masszív alkohol túrákból :D


hát úgy ennyi remélem segítettem.

2010. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!