Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20évesen lehet ugy szívinfarkt...

20évesen lehet ugy szívinfarktust kapni? , hogy egy hónapja voltam kardiologia vizsgálaton és szivultrahang, ekg, terheléses ekg, minden teljesen negativ volt.3éves korom óta sportolok, és vékony, vagy vérnyomásos prob nem volt.

Figyelt kérdés

Pánik beteg vagyok,(voltam) de pl ma is nagyom fáj a mellkasom, ég de inkább a torkom alattt, mint h egy tű bökne, de néha ugy érzem mint a ha a hátam közepe be lenn állva.Lehet ortopédiai problémától is?

Meg bezséld közbe rosszabb.

Nem kéne infarktusra gondolnom ilyene vizsgálatok után nem?


2009. aug. 30. 11:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Délután kell fél mórát egyedül vezetnem lehet amitt izgulok?A tünetek már 1,5órája tartanak
2009. aug. 30. 11:13
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel minden leleted negatív lett, így valószínűtlen, hogy infarktust fogsz kapni. Ellenben volt egy ismerősöm, akinek szintén mellkasi fájdalmai voltak, az ő szívét is vizsgálták mindenre, és a végén kiderült, hogy reflux-a van. És mivel a torkod alatt érzed a fájdalmat, ez még valószínűbbé teszi.

Amennyiben a fájdalom "lentebbről" jön és kisugárzik a bal karba is, az utalhat szívbetegségre.

2009. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt még lehagytam, hogy az izgalom megemeli a gyomorsavszintet, és ha a fajdalom is általában ilyenkor jelentkezik, akkor ez is a reflux-gyanút erősíti.
2009. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából kezelnek sok sav miatt, meg minden nap szedek egy magne b6tot a sportolás elött szal nem hiszem h baj lehetne. BVéglis szegcsont közöttöl fáj fölfelé csikba meg torkom alatt kicsit
2009. aug. 30. 11:24
 5/13 A kérdező kommentje:
vegyek be azért egy aspirint protectet?
2009. aug. 30. 11:26
 6/13 A kérdező kommentje:
vérníyomást most mértem, rendben van
2009. aug. 30. 11:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez reflux lesz, teljesen egyértelmű. Ilyen irányba kezdjetek el tapogatózni. Irány a gasztroenterológia! Kapsz majd savcsökkentőt, egyéb módon nem fognak veled foglalkozni. A refluxot a gyomorszáj elégtelen záródása okozza, ami idegi alapon alakul ki. Erre savcsökkentőt írnak fel, nem pedig olyan gyógyszert, ami regenerálná az idegeket... Szomorú, ez van. Nekem is refluxom van, bikaerős győgyszereket szedek egy éve, semmit nem használnak, az orvosok meg csak széttárják a kezüket, hogy ez van, nem lehet vele mit csinálni, később, mikor kilyukad a gyomrom, talán megműtik. Addig meg ne egyek túl fűszeres ételeket...
2009. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

hipochander vagy.

sztem is reflux. fordulj ezzel orvoshoz. szív miatt vizsgáltak, NINCS azzal bajod. nekem is refluxom van, nexium gyóyzserrel rendbe jöttem. amugy énis először szívvel voltam kezelve UGYANILYEN fájdalmak miatt. aztán rájöttek h ez.. mert negatív vot minden kardioogia cuccom. nyugi, nincs nagy bajod!:)

2009. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11:33as! én vagyok az utánad író. mien gyóggyszereket szedsz? nekem is össze írtak fűt fát nexium segített. meg nekem egy cerucal nevű gyomorszáj záró gyógyszer is írtak!! ezek segítettek, sztemm ha ezeket még nem probáltad, kérdezz rá a dokidnál.. :)
2009. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahogy leírod a tüneteket, hogy égő fájdalom, meg "csíkban" fáj, és a fájdalom a szegycsontnál van, nem pedig a baloldalon, ezért a legvalószínűbb, hogy a nyelőcsöved marja a gyomorsav. A magneB6 az nem savlekötő, vagy emelett szedsz "rendes" savlekötőt?

Amúgy szerintem az van, hogy annyira félsz az infarktustól, hogy túladagoltad az Aspirint, és az bizony nagyon megemeli a gyomorsavat, sőt ha tartósan sokat szedsz, akkor gyomorvérzés is lehet, szóval erről konzultálj, egy orvossal!

2009. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!