Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » C-vitaminból az átlagos...

C-vitaminból az átlagos felnőtt szervezet mennyit képes feldolgozni?

Figyelt kérdés
Van olyan mennyiség ami felett már nem érdemes többet bevenni, mert nem hasznosul, távozik a szervezetből?

2013. jan. 18. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Napi 100mg-ot mondanak.

De én hallottam már olyat is, hogy valaki napi 10000mg-ot evett. Valami C vitamint kutató, öreg amerikai prof (Nem Szent-Györgyi! szegediként ismerem őt), állítólag 96 éves most.

Nekem van egy 60 szemes 500mg-osom abból kapok be napi 1-et.

2013. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Van egy olyan kémiai fogalom hogy nagy feleslegben alkalmazás elve, ami azt jelenti hogy nagy felesleget kell bevini hogy a szükséges mennyiség hasznosuljon.A C vitamin a legnagyobb felesleget igényli! Szent-Györgyi Albert már rájött erre hisz ő napi 8000mg-ot szedett!Azóta megjelent az az ostobaság ami 100mg-ot feltételez.Nem igaz!Általános szedésnél 500mg-nál kevesebbet nem szabad szedni mert nem hasznosul a szükséges mennyiség!Betegség esetén 1000-1500mg-ot kell szedni!

Vegyész

2013. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Mégegyszer leírom ahhoz hogy 60mg Cvitamin biztosan hasznosuljon legalább 500mg-ot kell naponta bevinni!

Kémiához értő emberek előtt ismert a nagy feleslegben alkalmazás elve, mert régi ismeret!

Vegyész

2013. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!