Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pontosan mit jelent a vérsülly...

Pontosan mit jelent a vérsüllyedés? Mit jelent az hogy 12mm/h? Honnan hova süllyed? Miért jelzi ez a gyulladást a szervezetben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 14:06
 1/8 Miklós G. ***** válasza:
100%
A gyulladás következtében, megszaporodik a fehérje összetétele a vérnek (fehérvérsejt többlet, granulocyták stb.). Az ember vére, alakos elemekből ill. folyékony plasma állományból áll, aminek a 90%-a víz. Namost' a az alakos elemek, mint logikus egy antikoagulánssal előkezelt kémcsőben (sűrűségüknél fogva)el fognak válni a folyékony állománytól. A gyulladás mértéke attól függ, hogy mekkora ez a "vérsavó" mérete a kémcsőben, az alakos elemek fölött. Ez minél magasabb értéket mutat, annál magasabb a gyulladás mértéke, a 12mm/h annyit jelent, hogy egy óra alatt 12 mm magasságú savó oszlop keletkezett, ami egy egész enyhe gyulladást jelenthet, még egy nőnél, mondjuk nem is feltétlen jelent gyulladást.
2013. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

28-as vérsüllyedés miatt lehet aggódni? A többi értékem jó volt (kivéve TSH)

Volt egy ínygyulladásom, amit most kezeltek ki a héten, ez is okozhatta? A vérnyomásom is magas szokott lenni.

2013. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Miklós G. ***** válasza:
100%

Kedves Előző!


Egy 28-as Süllyedés már mindenképp gyulladásra, esetlegesen kóros fehérjék megjelenésére enged következtetni. Pl. a CRP (c-reaktív protein) értéke jelentős fontosságú lehet, de mint említetted is, ezzel valószínűleg nem volt probléma. Az, hogy egy 28-as süllyedés mekkora mértékű gyulladásra utal, az egyénenként is változó lehet... Ez mondhatni erőteljesen immunrendszerfüggő. A TSH ami egy központi idegrendszeri hormon, a pajzsmirigyed működését, hormontermelését szabályozza (gondolom ez valószínűleg emelkedett értéket mutat), ez egyéb étrendbeli módosítást és/vagy kezelést igényelhet a későbbiekben. Befolyásolhatja a vérnyomásod is a pajzsmirigy hormonháztartása. Egy Endokrinológus könnyedén segíthet a kivizsgálás elvégzésében, illetve esetleges therapia kialakításában.


Üdv!

2013. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Miklós G. ***** válasza:

Kérdéses még, hogy mit jelent ez, hogy magas szokott lenni?

Az orvosi rendelőben? Vagy esetleg többször mérve, hitelesített vérnyomásmérővel mérve, esetleg ABPM-monitorozás történt? Egyáltalán mit jelent a magas? Nem krónikusan fennálló magas vérnyomást szimplán a gyulladás is képes okozni, a fájdalom, az izgalom és társai. De a pajzsmirigy működése is befolyásolhatja "ezt". És amennyiben ez kimaradt, indokolt lehet a pajzsmirigy hormonjaid: T3, T4 ellenőrző vizsgálata.

2013. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ!

A magas vérnyomás már hosszú ideje tarthatott, felkelés után 160/100 munkahelyen 170/95 stb. Azért kezdtem el nézni, mert már nagyon rosszul voltam egy ideje minden nap, két hétig mértem többször is. Az orvos nem küldött semmiféle vizsgálatra, csak felírt egy gyógyszert, amiből felet szedtem. Az lejjebb vitte az értéket, de egy hónap után már 106/69 volt a vérnyomásom, így egyelőre felhagytam a gyógyszerrel. Így gyógyszer nélkül, egyelőre tartja a 115/70-et.

Paleó szerint eszem 2 éve, egy hónapja iszok galajteát és nyugtató teákat. Lehet nem tett jót, hogy túlzásba vittem a gyümölcsevéseket, szinte ezt tette ki az étkezésem 80%-át. Mostanában inkább zöldség+hús.

A vérsüllyedésemre sem mondott semmit az orvos, CRP nem volt a laboron.

Régen a TSH 6 volt, de étrend változtatás után most 3,4 volt az értékem.

/Eszter/

2013. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Miklós G. ***** válasza:

Értem! Hát figyelemmel kísérve az írtakat, azt tudom mondani, hogy a vérnyomásod igen magas értéket mutatott. Ennek fejében, hogy nem küldött el semmiféle vizsgálatra nem tartom ésszerű ötletnek, egy hölgy számára (Egy férfi számára is!) 170-körüli systole és 100-as diastole mindenképpen gondosabb kivizsgálást igényel! Ez azt jelenti, hogy már elernyedés állapotában sem tud relaxálni az érfal. És nincs meg a megfelelő elernyedési és összehúzódási stádium, érthetően okozott problémát. Jobb lenne -ha kell,némelyiket akár magánúton- szíveskedne elvégeztetni néhány vizsgálatot az elővigyázatosság fejében. A gyógyszer fajtájától függően, majd eldől, hogy hogyan reagál a vérnyomás az elhagyásra, egy Beta-blokkoló hirtelen elhagyása pl. eredményezhet utóhatásokat (pulzus emelkedés, vérnyomás emelkedés stb.). Úgy gondolom, hogy nem ártana tényleg meggyőződni arról, hogy Nálad tényleg csupán essentialis hypertoniaról(nincs szervi oka) van szó , és kizárható a szervi eredet.


Üdv!

2013. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kénytelen leszek magán úton intézni minden vizsgálatot, mert a háziorvosom nagy ívben tesz rá. 30évesen még korai lenne mindenféle gyógyszerektől függeni, vagy lerokkanni. Csak pénzkérdés...

Egyelőre a vérsüllyedésem aggasztott leginkább, de majd csináltatok egy új labort, hátha a fogászati kezelések hatással voltak rá. A 28-as értékkel akkor ezek szerint már foglalkozni kell.

Köszönöm a számomra fontos felvilágosításokat és a Kérdezőnek is köszönöm, hogy a kérdése alatt "beszélhettünk". :)

/Eszter/

2013. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kgmaci válasza:
Én azután érdeklődnék, hogy évek óta 2 vagy 3 vérsüllyedésem. Két év alatt kb. 6-szor voltam vérvételen és mindig ennyi. Ez mit jelenthet?
2014. febr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!