Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a bipoláris zavart (mániás depresszió) a serdülőkori érzelmi hullámoktól?

Figyelt kérdés
Nagyon sok cikket olvastam a bipoláris zavarról, és őszintén szólva eléggé illenek rám a tünetei. Néha annyira fel vagy pörögve, hogy elkezdek énekelni, táncolni, és ha agyonvágnának egy tuskóval, akkor is röhögnék. Ezzel szemben néha olyan melankolikus és depressziós hangulatba kerülök, hogy akárki akármit csinál, az csakis rossz. 16/L vagyok, szóval abszolút lehetnek a hormonok is a felelősök - tudom. Nem is arra vagyok kíváncsi, hogy vajon bipoláris vagyok-e, hanem arra, hogy hogyan lehet a bipolaritást megkülönböztetni a serdülőkori érzelmi hullámoktól. Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 23. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszhichológus segíthetne ennek tisztázásában. Akár az iskolapszichológusod is. Ennek hiányában esetleg még az idő.
2013. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne diadnosztizáld magad, az senkinek sem tesz jót.


Keress meg egy pszichiátert (16 évesen ifjúsűgi pszichiátert) vagy egy pszichológust. Ő pontosan tudja, hogy mi a helyzet nálad és mit kell tenni.

2013. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül tanulnak a pszichiáterek 11 évig. Ezt nem fogod itt a fórumon megtudni. Fordulj pszichiáterhez, ő megmondja mi a bajod.
2013. márc. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!