Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Biológiailag hány éves korig...

Biológiailag hány éves korig van értelme az élsportnak?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt a szintű sportot értem, amikor valaki napi kétszer edz, versenyszerűen sportol, egyáltalán az egész életvitele ilyen.


1, Na de mi a határ? Van olyan, hogy pl. 35 évesen már egyszerűen nem képes erre, és előbb kifullad vagy inkább bealszik, minthogy este még edzésre menjen?


2, A test hány éves korig fejlődőképes? Pl hány éves korig lehet karbantartani egy szép, sportos alkatot? Vagy mikor indul visszafordíthatatlanul hanyatlásnak (pl hogy az izmok már nem fejlődnek vagy nem bírják) vagy egyszerűen az állóképesség elkezd keményen romlani?



2013. jan. 24. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Az izomtömeg húszéves kortól kezd el csökkenni. Innentől tehát ajánlott a fenntartó edzés. S hogy hány éves korig van értelme? Egyéntől is, sportágtól is függ. A talajtorna, vagy a tánc rendkívül korán tönkrevágja az ízületeket. Az úszásban a tüdő csökkenő oxigénnfelvevő képessége az, ami megálljt parancsol.

De a legnagyobb ellenség az állandó stressz. Nem magadtól, hiszen magadat karban tarthatod, nem az ellenféltől hiszen azt kiismerheted. De az állandóan a nyomodban lihegő, helyedre pályázó fiatalabb sportolókkal nehéz megküzdeni. Szíved szerint segítenéd őket, a harci szellemm ugyanakkor azt diktálja, hogy kirázd a lelküket.

2013. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

na igen, ez is szempont, és komoly dolog.


de inkább biológiailag vagyok rá kíváncsi, mert én a versenysportot már abba hagytam, ettől függetlenül nem szeretnék az edzések intenzitásából lejjebb adni. Persze néha muszáj, mert észre veszem, hogy már nem a régi pár dolog sajnos. Hát ha te 20 évre mondod, hogy már elkezdenek visszafele menni a lejtőn, akkor az igen gáz :(


példának akkor: ha valaki mondjuk sose sportolt, és 35 évesen kezd neki nagyon intenzíven, akkor kb esélye sincs már egy sportos alkat elérésére? most itt persze nem a koxos gyúrást értem sport alatt, hanem pl úszás, triatlon.

2013. febr. 4. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!