Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtéti heg gyógyulása?

Műtéti heg gyógyulása?

Figyelt kérdés
Van valakinek műtéti hege?Vajon hány év után múlnak el teljesen?Illetve elmúlnak egyáltalán nyomtalanul?

2013. jan. 25. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem van több, mint 25 éves heg és látszik.
2013. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Műtéti hegek általában nyomot hagy egy életen át. Persze ez függ attól hogy milyen könnyen gyógyul a bőröd, illetve hogy milyen mély a seb. Lehet kapni krémeket, amik halványítják. Kérdezz rá a patikában.
2013. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát jobb válaszokra számítottam.

És mi a helyzet az olyanokkal akiknek az arcukat plasztikázzák?Azoknak miért nem látszik a varrat?

2013. jan. 25. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy sima műtét és egy plasztikai műtét között óriási a különbség.
2013. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ, leginkább a heg nagyságától, attól, hogy hol helyezkedik el, a saját bőröd gyógyulási folyamataitól, az orvos tapasztalatától stb.

Édesanyámat 2x műtötték a pajzsmirigyével. Az első műtét (90es évek eleje) után csúnya, vastag heg maradt a nyakán. A második műtétet egy sokkal tapasztaltabb orvos végezte(2006ban), aki kimetszette a régi heget a bőrből, majd a sebet nem cérnával, hanem valamilyen speciális kapcsokkal zárta be. A heg azóta nagyon szépen begyógyult, persze látszódik, de mivel meglehetősen vékony, így csak közelről lehet észre venni.

Ha szembetűnő helyen van a heg, akkor szeirntem manapság már odafigyelnek az esztétikára is az orvosok.

2013. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.akkor nem marad más mint meg kell békélnem a gondolattal, hogy a hegekkel kell leélnem az életem.
2013. jan. 25. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!