Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában folyton kimerültnek...

Mostanában folyton kimerültnek érzem magam. Milyen okai lehetnek? Fizikai vagy lelki?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, 3 éves.


Járok edzésekre, bár volt most 2 hónap kihagyásom, most kezdtem újra. 3 hete heti 2 edzés volt. Itthon is szoktam kicsit mozogni néha.


Most egy 3 hetes pihenő időszakom volt, lassan kezdődne megint a félév. Állandó feladatok, projektek, laborok, előadások vannak.


A problémám az, hogy most ebben a pihenős időszakomban is állandóan fáradtnak érzem magam. Kimerít egy bevásárlás is vagy ha a városban van valami elintéznivaló. Igaz, hogy későn fekszem le, de általában dél körül is kelek, kialszom magam. Mégis nagyon hamar elfáradok.


Tudtommal egészséges vagyok, nincs semmilyen más tünetem.


Lehet hogy vitaminhiány vagy valami fizikai oka van? Esetleg lelki probléma a teljesítménykényszer, kisebb kudarcok és egy párkapcsolat meg az abból eredő feszültségek miatt van ez?


2013. febr. 7. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát hogyha 3 évesen egyetemista vagym akkor valószínüleg túlhajszolod magadat:)

de komolyra fordítva a szót, tél volt a szervezeted valószínűleg mint a legtöbb honfitársunké komoly d vitamin hiánnyal küzd, szedj vitaminokat. Vagy járj el néha szoliba... én se hittem el régen, de megéri télen jobban érzi magát tőle az ember, és nem kell olyan gyakran járni, hogy meglátszódjon...

2013. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igyál minden nap teát mézzel. Szinte egész napra fel fog tölteni energiával.
2013. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Írtad, hogy sokáig fenn szoktál lenni, és utána délben kelsz csak.

Ez is okozhat kimerülést. Hiába alszol 7-8 órát is, az sem mindegy, hogy mikor és hogyan alszod azt meg.

Próbáld ki egy hétig, hogy normális időben elmész aludni (pl. 21.00-22.00 órakor) és kelj fel korábban (5.00-6.00).

Nekem ez sokat segített.

Amikor néha mégis közbejön olyan, ami miatt mégis fenn kell maradnom, és reggel később kelek (tehát mennyiségben ugyanannyit alszom), akkor is megérzem: fáradtabb, szétszórtabb vagyok, nem tudok annyira koncentrálni, stb.

2013. febr. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fizikai(biológiai) és lelki okai is lehetnek, szerintem általában egyébként mindkettő.


A sokfélesokhatóanyagosmulitivitamin sokat segíthet, érdemes lehet ennél kezdeni (éptestbenéplélek), a lelki azmár nyílván kacifántosabb.

2013. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!