Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy 15 éves hetente 1 szer...

Balazskaaa14 kérdése:

Ha egy 15 éves hetente 1 szer iszik egy nagyon kevés minőségi bort az baj vagyis káros? Mivelhogy azt mondják hogy a kevés bor egészséges de ez ugyan úgy fiatalakra is vonatkozik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 26. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Az alkohol öli az agysejteket. Nem csak úgy, hogy mérgez, hanem kapcsolóként működik és elindítja a programozott öngyilkosságot a sejtben.

Ez különösen fiataloknál jelentkezik.

Időseknél is így működik, de nekik már nem akkora gond, ha pár agysejt elpusztul.


Ez az egyik fele.

A másik az, hogy a kevéske minősgi bor után jön majd a kicsit több, valamivel kevésbé minőségi.

Aztán meg egy idő múlva a sokkal több, olcsó.

Persze, nálad nem - gondolod most.


De, nálad is lehet. Fiatal vagy, nagyon könnyen előfordulhat.

2013. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egy 15 éves ne igyon bort, se semmilyen szeszes italt.
2013. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem káros, számtalan tanulmány készült arról, hogy a mértékletes borfogyasztásnak (napi 2dl max.) rengeteg pozitív hatása van, főleg a szívre és érrendszerre.


#1 és #2 nem tudom milyen vaskalapos gyökkeresztény lehet, de szerintem mindenki boldog lenne, ha a 15 éveseknél a heti 1x kevés bor lenne a kérdés, és nem a 3x totál lerészegedés, ami inkább a megszokott. Gondolom ti ugyanazok vagytok, akik minden energiaitalos kérdésben kiokoskodjátok, hogy az lényegében olyan, mint a kénsav és 2 doboztól meghalunk.


Igyál nyugodtan, és tényleg minőségit. Nem egészségügyi okok miatt, csak mert egyszerűen az a jó :)

2013. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Egészségügy szempontból csak jó ennyi idősen naponta egy pohár vörös bor. A vörös bor magas antioxidáns tartalma pl. kiváló a pattanások ellen.


Nálunk a családban természetes volt az, hogy 6 éves koromtól már ünnepi étkezéshez (minden vasárnap is) nekem is töltöttek bort vagy pezsgőt. Gimnazista koromtól kedvemtől függően naponta általában egy-két pohár bort iszom.


Szerintem az a normális szülői hozzáállás, ha a fiú gyermeket már korán megtanítják a szülei a kulturált italfogyasztásra és társasági viselkedésre (pl. csajozásra is, azzal hogy már kicsiként tánctanfolyamra küldik), akkor nem lesz később lázadó típus.

2013. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Pontozzatok le, de szerintem a kérdező tök normális és itt riogatják. Az átlag tinédzser jó heti 1x lerészegedik.. ezt 5 évig csinálja és képzeld semmi baja, diplomás, okos, boldog emberek utána. Persze nem egészséges, de ilyenkor nagyon topon van a szervezet, másrészt rengeteg alkohol kell ahhoz, hogy függővé váljon valaki. Nem úgy megy, hogy "ma még csak egy pohár, holnap kettő.." Főleg nem 15 évesen.

Nem ajánlom Neked, kérdező, hogy igyál, de alkalmanként inni nem káros(sokkal többen halnak bele a részegség okozta lazaság, merészség miatt, mint magától az alkoholtól)...

Heti egy pohár BOR nemhogy veszélyes, halálos méreg-meg se szagold!-, de egészséges és ha párszor többet is iszol, nem nagy gond.

Köszöntem a részvétet.

2013. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem halsz bele, 16 évesen hetente ittuk magunkat a sárga földig haverokkal és semmi bajunk.


Amúgy szerintem felesleges 15 évesen azért borozni hogy "egészségesebb" legyél, vérkeringés - emésztési problémáknál szokták ajánlani, ezek nem hiszem hogy gondot jelentenének Neked. :)

2013. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
44%
KÁROS! Szerintem, mert 15 évesen nem kéne iszogatni! Abszolút semmilyen szeszes italt semmilyen mennyiségben! Még ne igyál ennyit, de azért később is csak mértékkel! Szerintem az első válaszolónak van igaza!
2013. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, gratulálok annak aki lepontozott amiért nem ajánlom hogy "egészsége" életmód miatt borozzon valaki 15 évesen.
2013. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
engem is lepontoztak xd
2013. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. márc. 5. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!