Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a jobb megoldás a Stilnox...

Mi a jobb megoldás a Stilnox mint altató, vagy a Xanax mint nyugtató?

Figyelt kérdés

Néha a nagy hajtás, kimerűltség miatt nem tudok elaludni, mert túl felpörögtem és nem tudok kikapcsóni?

Az alternativ módok nem használnak, teák, illóolajok stb.

Ha csak ritkábban használom hozzátudok valamelyikhez szokni és ha igen melyik a veszélyesebb?


2009. szept. 13. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Mindkettő ugyan olyan veszélyes és függőséget okoz. Tapasztalatból mondom, hogy ha ilyesmit veszel be este, másnap nem kipihentebb leszel, hanem csak még bágyadtabb...

A helyedben mindenek előtt megpróbálkoznék a Sedatif PC nevű homeopátiás tablettával. Nekem kiválóan bevált és nem káros, nem tudod túladagolni, nem okoz függőséget. A helyes használat melett (ne használj mentolosat, erre van a homeogene fogkrém, és előtte-utána fél óráig ne egyél-igyál semmit, ne használj illóolajat sem és a legjobb, ha lefekvés előtt a 2 tablettát a nyelved alá teszed, így gyorsabban hat), kiválóan jól fogsz aludni.

Patikában kb 800 forint.

2009. szept. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha az elalvás nehéz akkor a stilnox jó lehet.Rövidebb hatású mint a xanax gyakorlatilag csak az elalvást segíti szóval lehet.


Xanax sem rossz de nagy a hozzászokás veszélye szóval azzal óvatosan.


A Seadtif PC homeopátiás szer azaz teljesen hatástalan szerintem feleslegesen kidobott pénz lenne.


orvos

2009. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Persze, nyilván egy orvos sem fog homeopátiás, vagy természetes módot javasolni. Ha meg hozzászok és hatástalan, akkor emeld csak az adagot...

(mellesleg megjegyzem, hogy én komoly pánikbetegségből gyógyultam ki, homeopátiás és más természetes módszerekkel) Ezeknek a gyógyszereknek a fő gondjuk az, hogy a problémát nem szünteti meg, csak elnyomja azt.

2009. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a kérdés a stilnox vs. xanaxról szólt ezért írtam róluk.


Csak nehogy szó érje a ház elejét.


Akkor gyógynövénykészítmények:

HOVA , Valeriana drazsé ezek enyhe esetekben hatásosk lehetnek elsőként ezeket lenne érdemes kipróbálni


A homeopátiás szerek azért lehetnek hatásosak mert placebo hatással operálnak ami lelki eredetű problémáknál nagy segítség lehet, de attól még teljesen tudománytalan asz egész elmélete.

2009. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a Stilnox segít, de a Xanaxtól nem igazán lehet aludni. legalábbis nekem nem sikerült, még négytől sem.

ha nem rendszeresen szeded, akkor nem para, nem fogsz rászokni.

2009. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

A homeopátiás szerek nagyon hatásosak, ha megfelelően, körültekintéssel alkalmazzák. Mindenképp próbáld ki, kövesd a betegtájékoztatóban levő utasításokat! Egy próbát mindenképp megér. Csak utána nyúlj Stilnox-hoz!

(ápolónő)

2009. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

tudom , hogy nem szabad itt vitatkozni , de kedves "áplónő " nem mondj olyat ami nem igaz. Nem volt egyetlen randomizált kontrollált tanulmány ami igazolt volna bármi hatásosságot a homeopátiás szerekkel kapcsolatban.


A "nekem bejött" meg " az egy ismerősömnek bevált" még nem bizonyíték rá hogy hat.


orvos

2009. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
Én tudom, hogy nem az volt a kérdés, hogy mit lehetne még kipróbálni, de szerintem akkor is az a legjobb megoldás, ha még az orvos is megpróbálja elkerülni az ilyen szerek használatát! Lehet, hogy semmilyen tanulmány nem szól arról, hogy ezek a szerek hatásosak, de akkor is érdemes megpróbálni. Ha pedig placebo, akkor hogy lehet az, hogy egy szimpla, 9-es higítású Chamomilla Vulgaris levitte a 4 hónapos fiam 39 fokos lázát? Ő aztán még nem igen tudja, hogy mit kapott. A homeopátiás szerek lényege pontosan az, hogy az immunrendszert serkentik arra, hogy saját magától győzze le a problémát, így elkerülhető a későbbi, hosszú ideig tartó, drága és felesleges gyógyszerszedés. Nem hiszem, hogy egy túlpörgött és ezért elalvási problémákkal küzködő embernek rögtön a Stilnx-hoz kell nyúlnia, mert amint említettem már, a problémát megszüntetni nem fogja, csak tünetileg kezeli. (csak néhány dolog, amiben nekem segített: pollenallergia, napallergia, influenza, szülés utáni problémák, és az első válaszomban már említett, igen súlyos pánikbetegség) Vannak már "haladó" orvosok is, akik tájékozódnak az ilyen szerekről, és elsőként ezek használatát javasolják. Ha a kérdezőt érdekli a problémának más megoldása is, akkor szívesen veszem a privát levét!
2009. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt azért megemlíteném, hogy van egy 8 hónapos babám. Soha nem küzdöttem ilyen problémákkal, mindig rendkívűl jól aludtam. Az egész a terhességem elején kezdődött. De akkor még nem idegesítettem fel magam, ha nem aludtam jól, volt mire fognom, vagy babám egészsége miatt nem tudom. Tény, hogy szülés után éjszakánként 3 óránként ébredtem szoptatni. Simán visszaaludtam. Előszőr 3 hónappal ezelőtt teliholdkor kezdetk alvás problémáim lenni. Amikor már egy hét után sem aludtam elmentem orvoshoz, ő ajánlotta a Stilnoxot. Utánna az általam elmondottak alapján jött a Xanax ajánata. Mindkettőtől jól aludtam. Múlt héten megint telihold volt, megint jött a súlyos alvási probléma és még mindig fent áll. Úgy kel elképzelni, hogy lefekszem, mert álmos vagyok, elis alszom de kb. 10-30 percenként megébredek ( közben álmodom). És előről az egész. Tegnap egy 0,25-ös xanax tabletta felét bevettem és lám elaludtam rendesen. Felébredtem én de nem 30 perc múlva. És vissza is aludtam. Mi lehet ez???? Mitől van, mert már beleörülök. Egy hét alatt fogytam legalább 2 kg.-ot. Rengeteg mindent kipróbáltam de sem a homopátis szer, sem gyögynövény, semmilyen természetes kütyü nem jött be. Most kipróbálom a relaxációt. Ezt egy neurologus orvos ajánlotta.
2009. szept. 14. 09:46
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Kedves "doktor úr", én sem vitatkoznék, hisz annak nem itt van a helye. Én csak olyat tanácsolok, ami esetleg beválhat. Sok olyan dolog működik, amire nincsen tudományos bizonyíték. Én direkt nem kötök bele más véleményébe, mert mindenki abban hisz, amit kipróbált/tanult/tapasztalt stb. Ha a kedves kérdező kipróbálja és nem válik be neki, akkor úgyis ezekhez a szerekhez nyúl, amik könnyen függőséget okozhatnak. De ha beválik neki (szerintem nem placebo), akkor miért ne maradna inkább a homeopátiás készítménynél. Pláne hogy babája van...
2009. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!