Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgős! Megehetem ezt így?

Sürgős! Megehetem ezt így?

Figyelt kérdés

Anyukám töltött csirkecombot sütött vacsorára. Sajnos nem tudok mást enni, viszont majd éhen halok. A sütőbe már nem tehetem vissza, mert szerinte ez átsült és már ki van szedve tányérra is.


A probléma az, hogy rózsaszínes a hús, nem olyan fehér, mint szokott lenni. De egész könnyen szétjön, tehát végül is nem nyers, és nem is véres, csak azért látszik, hogy ez a legtöbb helyen bizony erősen rózsaszín. De nem tűnik olyan "zselésnek", mint a nyers hús, kb. mintha a rendesen átsült csirkehúst beszíneznék rózsaszínűre.


Szerintetek ezt így megehetem, már nem veszélyes?

Olyan probléma, hogy esetleg fáj tőle a hasam vagy hasmenésem lesz nem zavar, inkább a baktériumok, vagy esetleges élősködők miatt aggódom.

De ilyenkor azok már el kellett pusztuljanak, nem? Hiszen már végül is nem tűnik nyersnek...


2013. márc. 23. 20:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon köszönöm a segítséget előre is!
2013. márc. 23. 20:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig sült?
2013. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen meg van sülve,akkor már elpusztultak a kórokozók.
2013. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Passz. :S Sajnos nem tudom.
2013. márc. 23. 20:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezem gyorsan, de régi sütőnk van, azt nem fogom tudni megmondani, hogy hány fokon/milyen fokozaton.
2013. márc. 23. 20:23
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta másfél, aztán később, hogy 2 mert még utána visszatette.

De mivel nem a szavahihetőségéről híres az asszony :D, számoljunk 1 órát, esetleg talán megvolt a másfél is.

Ez így kevés? Nekem fogalmam sincs róla, hogy mit meddig kell sütni.

2013. márc. 23. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy óra alatt vidáman átsül.
2013. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem mindegy? Kaja, kaja. Ha pedig nagyon éhes lennél úgyse azt néznéd, hogy mennyire van átsülve.
2013. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mindegy, mert szerintem nem éri meg összeszedni valami betegséget. Mondjuk azt nem tudom, hogy a csirkehúsnál milyen veszélyek vannak, a disznóhúsban pl. többféle féreg van, azt nem szabad úgy enni, hogy nincs jól átsülve.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat, végül megettem mellőle a rizst, illetve pár falat húst, ami úgy ehetőnek tűnt.

Egyébként nem tudom miért lett ilyen. Már azon sem csodálkoznék, ha telenyomnák ezeket a tyúkokat mindenfélével, amitől aztán ilyen rossz lesz a húsa, hogy nem lehet megsütni.

2013. márc. 23. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!