Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen életkilátásai van...

Milyen életkilátásai van manapság egy szívelégtelenségben szenvedőnek?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok,gyermekkoromban műtöttek szívre.3 gyermeket szültem,eddig minden ok volt,de tavaly kamrai tachikardia miatt defibrillátort kaptam .Azóta rohamosan romlik az állapotom.Fulladás,bokadagadás stb.Jövőhéten megyek kontrollra,de már előre félek ettől a mondattól."Asszonyon önnek szívelégtelensége van".Eddig még nem kezelték,sőt nem is voltak ilyen tüneteim,de állítólag a diagnózis felállítása után a 5 éves túlélési esély 50%.Felnevelhetem még a gyermekeimet?Ha van köztetek tapasztalt a dologban kérlek írjatok.
2008. jún. 11. 07:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg világszerte elfogadott osztályozás a betegség egymást követő fokozataira épül:


Stádium 1: a betegség semmilyen akadályt nem jelent a beteg tevékenységében vagy életvitelében.


Stádium 2: a fizikai aktivitás bizonyos mértékig korlátozott, nyugalomban a beteg panaszmentes.


Stádium 3: jelentősen csökkent a beteg fizikai teljesítőképessége, de a panaszok nyugalmi állapotban megszűnnek.


Stádium 4: teljes munkaképtelenség, a panaszok nyugalmi helyzetben is fennállnak.

Szívelégtelenségben szenvedő betegek 5 éves túlélési aránya 50%. A betegség kilátásai az egyes esetekben a betegség stádiumától, a fennálló egyéb betegségektől, a beteg korától, életmódjától és sok más tényezőtől is függnek. A kezelése célja minden esetben a bal szívfél terhelésének csökkentése, a szívizom munkájának javítása, s ezáltal a beteg munkaképességének és életminőségének javítása. Minél korábban kezdődik el a betegség kezelése, annál jobbak a beteg kilátásai.

2008. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!