Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szedett valaki közületek...

Sasvari kérdése:

Szedett valaki közületek Rivotrilt? Hogyan lehet tőle megszabadulni, leszokni róla?

Figyelt kérdés
Szedett valaki közületek Rivotrilt?Hogyan lehet tőle megszabadulni,leszokni róla? 1 hónapja keztem felezgetni, de nagyon nehéz. Napi 4 szemet kéne szednem, azaz 6 mg-ot de mar nem hasznal semit.

2013. ápr. 10. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben váltani kell más gyógyszerre. Az adag folyamatos emelése csak a hozzászokást segíti, de nem oldja meg a problémát. Beszélj az orvosoddal és kérj tőle más hatásmechanizmusú gyógyszert.
2013. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
4 szem 0,5-ből az 2, 2mg-osból 8mg. Hogy jött ki a 6? :D Amúgy én is szedem 3 éve, egyre nagyobb dózisban, kb. 2 évig hatott, azóta csak függök tőle. Szerintem is át kell állítani másik nyugtatóra.
2013. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első rohamom állásinterjúra menet kapott el. Vezettem, aztán egyik pillanatról a másikra melegem lett. Zakatolt a szívem, fojtott a mellkasom és remegtem. Épp egy piros lámpánál álltam meg, lehúzódtam, a megállni tilosban. Hívtam a párom, hogy nagyon rosszul vagyok, de mennem is kellene, de képtelen vagyok! Ültem, vártam, beszéltem vele. És mentem... jobb lett. Aztán jó darabig semmi... Onnantól kezdve féltem vezetni... Egyik éjjel sikerült rosszul felkelni az ágyból, és sikeresen kiment a bokám. Reggel mentünk csak be a kórházba, és az úton megint csak elkapott... Kiabáltam a párommal, hogy hívjon orvost, de ott ne merjen hagyni, mert meghalok... szegény azt se tudta, szaladjon, vagy maradjon... végül szaladt. Megláttam két orvost a mentőbejáratnál... odaszóltam, segítsenek, mert meghalok... Odafordult az egyik, kérdezte mit érzek, mondtam alig kapok levegőt, erre ő beleszívott a cigarettájába, és annyit mondott vegyen mély lélegzetet, csak pánikrohama van. Ekkor tudtam meg, mi is ez, amit érzek, amit át kell élnem. Innentől kezdve megállás nélkül jöttek a rohamok. Kétszer mentőt kellett hívni, persze nem találtak semmit... Mindentől féltem. Féltem emberek közé menni, féltem vezetni, féltem egyedül lenni... Minden rossz volt. Mindenféle nyugtató teát kipróbáltam... Az segített, de csak akkor, ha tudtam, hogy megittam. Szó szerint, aki ismeri ezt a betegséget, az tudja miről beszélek. Nem tudtam egyedül lenni, napjaim nagy részét -mivel nem volt munkahelyem- anyukámmal beszélgetve töltöttem míg párom dolgozott, mert így nem voltam, vagyis nem éreztem magam egyedül. Ez nagyon sokat segített. Aztán rengeteget olvastam erről. De szörnyű napokat éltem át. Szörnyű volt. Még csak beszélni se tudtam erről most furcsát fogok írni: de küzdj ellene!, persze, hogy ki lehet gyógyulni gyógyszerekel ajánlom figyelmetekbe en rivotrilt szedtem 7 evig 6 mg de mar nem segitet lekellet jonnom rolla ,sikeresen elhagytam es anitidepreszanst kesztem el szedni az orvosom ajanlasara mar 2 eve tejesen tunet mentes vagyok , nem felek de nagyon kemeny dolog ,nagyon kell akkarni meg gyogyulni nagyon elkel hatarozni magad, es igyekezni nem gondolni az alap betegsegre mert minel tobbet gondolszra annal roszabb ,az egesz nehez volt de en kijottem bellole , es fel a fejel sikerulni fog nehez lesz de nem lehetetlen remelem segittetem.
2013. ápr. 27. 17:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Volt már ez a kérdés nem is egyszer. En szedtem rivotrilt evekig pontosan 8 evig 4 mg nekem sem hatot de sikerult valtanom masikra a nevet azert nem irom mert minyajunknak mas es mas az a mi segitt ,es sikert tuc elerni vele de ne feled a gyogyszer csak 50 szazalek a masik 50 te vagy a hoza alasod meg egyebet is mondok ki is lehet gyogyulni bellole nagyon nehez de nem lehetetlen csak akkarni kel eszt a harcot hejeted nem vivhattja meg senki ,sem az orvosok sem a csalad neked kell dontened tudom hogy nagyon nehez de ki monta hogy konyu lesz en csak aszt mondom hogy nem lehetetlen Először is tűzz ki célokat magad elé,igyekezz azokat megvalósítani az apró örömök is felvidítják az embert.Találj magadnak egy olyan hobbyt ami elvonja a figyelmedet a rossz dolgokról,Nem feladni kell,hanem megoldani a problémákat,így ki tudsz majd mászni a depresszióból,főleg ha pozitivan állsz hozzá nagyon nehez de nem lehetetlen en hiszek benned sikerulni fog hidd.
2013. ápr. 29. 16:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Jómagam kb. 1 éve szedem és minden reggel felet . Többet nem szedek be napközben sem! Nekem a fájdalmaim jönnek elő,(vagy erősödnek) ha nem szedem be.. viszont a 0,5 mg.-os felét szedem, amire azt írta egy pszichológus szakértő, hogy az már-már szinte csak placebó hatás..

HÁt azért én most inkább egy lelki gyógymóddal foglalkozó szakemberhez fordultam, hogy el tudjam hagyni. Bár mikor egy-két napig nem szedem, csak annyi a tünet, hogy a fizikai fájdalmak erősebbek. Tehát nyilván a fájdalom is lelki eredetű (főként) nálam.

2013. ápr. 29. 17:00
 6/6 A kérdező kommentje:

Gyógyszerre csak akkor van szükség ha más már nem segít !

Fel kell keresni egy pszichológust és nem szégyelni hanem elfogadni a segítségét !

En szedtem de abba is hagytam tejesen A gyógyszer nem megoldás ..csak hozzászokik az ember a problémák meg nem oldódnak meg tőle!

Ha a pszichológussal közösen meg kell keresni a baj forrását és a lehetőségekhez mérten arra törekedni ,hogy megoldódjon ! A bajok ellen nem elfutni kell hanem megoldani !:)

Tudom mit beszélek

2013. máj. 1. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!