Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm! Mit csináljak?

Benőtt köröm! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy- max 2 hete a bal lábamon benőtt a körmöm.Vadhús is nőtt,de egy idő után a fájdalom tompult,már most sem fáj annyira,de kivágni nem tudom.Elkezdett a jobb lábamon is pár napja,és most az iszonyúan fáj,alig lehet hozzáérni. Tegnap bekentem valami kenőccsel,de nem használt.Most pedig Betadine-nal.Az használ? Valaki mondta,hogy ha elmegyek a sebészetre,akkor ezentúl mindig vissza kéne járni,sose jönne normálisan rendbe.Szerintetek ez így van? Megpróbálnám magamnak kivágni,ha nem fájna annyira,de egyenlőre menni is nehezen tudok. A jobb lábamon is magától rendbe tudna jönni,mint a balon?
2013. ápr. 22. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Betadin fertőtlenít, eddig jó. A sebészek is megoldják, és nem azért újul ki, mert hozzányúlnak, hanem azért, mert hajlamos vagy a benőtt körömre. Van akinek sosem lesz ilyen, akkor sem, ha nem ápolja, van aki meg mindent megtesz ellene, és mégis. Igazából egy jó pedikűrös is csodákat tud tenni, első körben oda menj, és ha nem tud vele mit kezdeni, csak akkor a sebészetre.
2013. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
85%

Nekem csak a bal lábamon volt benőve. Két napja el kellett mennünk a sebészetre. Sokan mondták, hogy a pedikűrös is megcsinálja, de az is igaz, hogy elfertőzheti. Ha vadhús is nőtt, akkor ne kockáztass, szerintem menj sebészetre. Nem halsz bele.

Nekem úgy volt, hogy a nagylábujjam (mert az nőtt be) tövénél két oldalt beinjekciózták. aztán várni kellett 10 percet amíg hat, utána kettévágta a körmöm (rosszabb esetben lekapja az egészet) és kiszedte. nekem is volt benne vadhús azt ő szépen kivágta. az injekciózás fájt, meg utána borzalmasan, amikor kivágta és kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása, de túl lehet élni. :)

2013. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
31%
JA! És nemhiszem, hogy mindig vissza kellene járni. Ha normálisan vágod a körmöd (vízszintesen, egy kicsit lekerekítve), akkor szép lassan rendbe jön. Magadnak semmiképpen ne próbáld meg kivágni! Én is azzal rontottam el az egészet, mert azzal az ollóval vágja a körmét mindenki a családban, ezért elfertőződött és már lilult. Nekem is tavaly nyáron volt ilyen először, rendbe is jött, de most mégsem kerülhettem el a sebészetet. Úgyhogy magadnak semmiképpen ne piszkáld, mert az többet árt, mint használ!!
2013. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,pont ma voltam és kivágták.Nem éreztem semmit az érzéstelenítőtöl. Nem tudom mennyit vágott belőle,nem láttam.:) Remélem nem lesz többet ilyen.
2013. máj. 8. 20:15
 5/7 anonim válasza:
82%
Sajnos a sebészetre valóban igaz, hogy ha egyszer kivágják, ott ugyanolyan könnyen benő majd újra. Nekem is ez történt, aztán rám fogták, hogy biztos nem úgy vágtam, ahogy mondta, csak az volt a bökkenő, hogy még csak félig nőtt vissza maga a köröm, mikor megint benőtt. A háziorvosom felírta nekem a Baneocin kenőcsöt, 700 ft, és csodát tesz, nekem nem csak a gyulladást, hanem a vadhúst is megszüntette 3 hét alatt (a gyulladást 5 nap alatt).
2013. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megoldódott a dolog, viszont ha netán megint benőne (remélem nem), ezt a kenőcsöt fogom használni. Viszont amint normálisan visszanőtt a körmöm, elmegyek egy gyógypedikűröshöz. Nekem még el se mondták, hogy kéne vágni... az orvos nagyon bunkó volt. A vadhús nagyon durva volt, alig tudtam már menni, mert annyira fájt, neked gondolom kisebb lehetett.
2013. júl. 7. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is elég durva köröm benövésem volt. Ami megoldotta, hogy bevágtamegy kicsit a köröm benövés mellett annyira hogy fel tudjam hajlítani a benőtt részt. És itt jött a lényeg. Miután felhajlítottam nem csináltam vele semmit. Nem téptem ki, nem vágtam le. Ott állt mint egy buvár pipa. Mikor nőtt a körmöm akkor max a tetejáből csíptem le egy picit, hogy a zokniba ne akadjon bele és szép lassan felvette helyes alakját a köröm. Azóta már teljesen normális a körmöm. Arra azért köröm vágáskor figyelek, hogy azon a lábujjamon a köröm sarkát nem vágom bentebb mint ahol először találkozik oldalt a bőrrel.


Összefoglalva a lényeg, hogy nem szabad kitépni, nem szabad levágni a benövést.

Csak fel kell hajlítani és otthagyni.

2019. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!