Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulin túltermelést hogyan...

Inzulin túltermelést hogyan hívják hivatalosan? Amennyiben fenn áll a gyanú, hogy ez a problémám, milyen lépéseket kell megtennem? Háziorvos? Kihez kell beutaló? Lehet, hogy a túlsúlyom miatt alakult ki a problémám?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam édesszájú, aztán azt vettem észre hogy ebéd után elkezdek édeset kívánni. Legrosszabb akkor ha délután ledőltem aludni, akkor nagyon erős fejfájás gyötör, és csak édes evés segíthet. Mostanában próbálok már naponta 5x enni. Mennyire kell elhagyni a cukrot? Szénhidrátokból mit ehetek? Tejcukor érzékenységgel lehet valami összefüggés?

2013. ápr. 22. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj, kellene egy vérvétel. Utána az orvos eldönti, hogy hogyan tovább.
2013. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hyperinzulinaemia, inzulinrezisztencia.

Terheléses vércukor- és inzulinmérésből lehet megállapítani, de arra csak endokrinológus vagy nőgyógyász adhat beutalót, házidoki nem.

2013. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az endokrinológushoz beutaló kell, így a háziorvos nem megkerülhető.
2013. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor háziorvos és nőgyógyász lesz az útvonal.

Tudna valaki valami olyan oldalt linkelni, ahol lehetne erről bővebben olvasni?

2013. ápr. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!