Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma reggel rosszul lettem....

Ma reggel rosszul lettem. Lehet, hogy cukros vagyok?

Figyelt kérdés
Már ősszel is magas volt a cukrom, de az orvos azt mondta, hogy nem vészes, azóta nem változtattam az életmódomon, és ma reggel majdnem elájultam a buszon, fullra elfehéredett minden, és úgy ömlött rólam a víz, hogy nem is tudtam róla, úgy törölgették le rólam, utána meg éreztem, hogy fullra leizzadtam. A szememmel kb semmit nem láttam, minden fehér volt, remegtem, sírtam, hányingerem volt. Most nincs orvos, szabadságon van, de biztos, hogy holnap vagy holnapután el fogok menni hozzá, szerintetek mennyi esélyem van a cukorbetegségre? Az az igazság, hogy rubophenből többet is bevettem a rosszullét előtt, először arra gyanakodtam, de ez reggel volt, azóta 2x ettem, és mindkét étkezés után szédültem. Nagyon félek, hogy cukros leszek, mert nekünk csak nagyon egyszerű kajákra van pénzünk, semmilyen gyümölcsöt nem tudnánk venni, és nem tudnék megfelelően táplálkozni, ráadásul dolgoznom is kell. (19/l)

2013. ápr. 24. 18:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben szinte csak édességet zabáltam... :(
2013. ápr. 24. 19:01
 2/3 anonim válasza:
Ezek a tünetek akkor szoktak megjelenni, ha hypoglikaemiád van. Nekem is le szokott esni a cukrom, olyankor fehér vagyok, meg hányingerem van, rosszul vagyok, izzadok stb, de ez azért van, mert nem eszek (meg valószínűleg nem volt elég friss levegő a buszon, az is közrejátszatott)...Amúgy ha magas lenne a cukrod, akkor kivörösödnél, a bőröd meg száraz lenne, nem izzadnál.) Érdemes reggelizni (legalább egy fél szendvicset) s sok vizet inni egész nap! :) Az édességet meg nem kell teljesen elhagyni, csak kevesebbet enni..(Én is nagy édességmániás vagyok, de elhíztam, s most muszáj voltam lecsökkenteni az édesség bevitelemet :( :)
2013. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Reggeliztem előtte. Sosem megyek el reggeli nélkül, a bőröm száraz, és rengeteg vizeletem van, pedig keveset iszok. :/
2013. ápr. 24. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!