Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez komolyabb betegség? Orvosho...

Ez komolyabb betegség? Orvoshoz kell ezzel mennem? Véreset köptem (csak 2-3x, többi lent)

Figyelt kérdés

Még a múlt hétvégén, és most hét elején éreztem, hogy nagyon fáj a mandulám,gondolom kicsit begyulladt,meg pici dudor volt a nyakamon jobb oldalt és fájt de nem volt komolyabb.azért nem mentem orvoshoz,mert ez gyakran előfordul, kb 3 hete ugyanez volt meg előtte is sokszor, rengeteget hiányoztam már suliból az évben ezek miatt és nem akarok még jobban lemaradni ezért nem mentem el dokihoz.most pár napja észrevettem rajta ilyen fehér/sárgás valamit, utánanéztem, azt találtam hogy ez mandulakő de nem betegség, csak ilyen kajamaradék vagy mi szóval nem vettem komolyan csak kiszedtem és ennyi,de ott maradt egy nagy kráterszerűség.azóta is fájt a torkom és most hétvégén mégjobban megfáztam, ma véreset köptem de csak 2-3at aztán tiszta volt.és ha valami üdítőt iszok az csípi ott a mandulámnál a torkom.

Biztos nem a fogam/ínyem vérzett.

Ez mitől volt? Komolyabb betegség,mennyek orvoshoz, vagy elmúlik hamarosan?

csak nem akarok már többet hiányozni suliból,ezért csak ha muszáj akkor mennék el dokihoz..



2013. ápr. 28. 20:26
 1/6 Napsugar11 ***** válasza:

Ami a torkodban volt a manduládon, az valószínűleg tüszős mandulagyulladás következménye. Az, ha rendszeresen be van gyulladva a mandulád, az nem jó, mert ráhúzódhat a szívedre és az ízületeidre. nem kell emiatt hiányozni a suliból, csak ha lázas is vagy, és nem tudsz bemenni.


Ilyen állapotban amúgy sem fogják a manduládat kivenni. A fájdalom, a csípő érzés pedig annak a sebnek a következménye, ami keletkezett a manduládon. Valamilyen gyulladáscsökkentő antibiotikumra szükséged lehet, meg kellene mutatni a dokidnak.

2013. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,lázam szerintem nincs,max hőemelkedés majd mindjárt megmérem, csak egész nap feküdtem az ágyamban most is,nagyon levert vagyok vagy hogy mondják..levegőt se kapok az orromon,nyelni nemtudok meg ugye csípi,és a jobb oldalon még mindig nagyobb az a valami a nyakamnál. (amúgy ez az egész csak a jobb mandulámmal van, azon volt a fehér folt meg az fáj..)

Amúgy csak olyankor szoktam orvoshoz menni vele amikor lázam is van, mert a mandulagyulladás nálam nagyon gyakori úgyhogy kb hozzá vagyok már szokva hogy mindennapos. (régebben is volt kb 2009 körül mikor kissebb voltam,hogy egy évben 15x legalább volt)

Csak most megijesztett hogy már vért is köptem. ezért nem tudom,hogy ez most komolyabb-e.

akkor elmenjek holnap az orvoshoz?

2013. ápr. 28. 22:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Ott a zárójelben még azt akartam,hogy 2009 körül volt ilyen gyakori aztán sokáig nem volt, és most jött vissza egy 7 hónapja kb hogy megint sokszor van
2013. ápr. 28. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gyakran van, akkor nem ártana megnézetni tünetmentesen, lehet jobb lenne ha kivennék. Tényleg nagy galibákat tud okozni, képez ott egy gócot, ami egyéb betegségeket is okozhat. Menj el dokihoz, amikor délutános ( így lehet nem is kell hiáynoznod) és írass fel antibiotikumot.
2013. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Napsugar11 ***** válasza:
Ha gondolod, írj nekem privátban, és segítek. Nálunk is ugyanez volt a lányommal, de ő már 21 éves, talán végleg elmúlt neki. Van rá megoldás.
2013. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyenlőre most ott tartok hogy holnap majd elmegyek orvoshoz..meglátom mi lesz:)
2013. ápr. 29. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!