Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyton begörcsöl a talpam....

Folyton begörcsöl a talpam. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Nem csinálok szinte semmit, csak ülök, és megmozdítom, de éppen hogy csak egy milimétert, máris begörcsöl, és ilyenkor masszírozni szoktam hogy elmúljon... valami más módszer, amitől nem görcsöl be ilyen sűrűn? Kb. 1 hete szokott begörcsölni, előtte soha..
2013. ápr. 29. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
vigyél a szervezetedbe magnéziumot ;)
2013. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta ez a problémám. Akkor szokott leginkább előjönni, ha más cipőt veszek fel, pl téli csizma után kis tavaszi cipőt vagy szandált... Ilyen esetekben az "új" cipő első használata utáni estén mindig félve lépek ki otthon a cipőmből, nehogy görcsöljön.

Persze ha sokat gyaloglok vagy úszok, vagy bármi, akkor is előjön, és nekem is szokott csak úgy ültömben is.

Álmomban nem szerencsére, akkor inkább a vádlim.


Orvosok gyerekkoromban soha nem tudtak erre mit mondani, így később se mentem vele dokihoz.


Csak ha néha ismerős látta, hogy szinte üvöltök a fájdalomtól, azok javasolták nekem is az első válaszoló által ajánlott magnéziumot! Azt is mondták, hogy a kalcium is fontos, hogy egyensúlyban legyenek ezek vagy mi, nem tudom.


Mindenesetre egyszer vettem patikában MagneB6-ot, és azt ha végső esetben a görcs idején bevettem, az rövid időn belül segített, és aznap már nem görcsölt, illetve általában a következő napokban sem. Ez tehát hatásos.

Mikor elfogyott JutaVit Magnézium +B6 tablettát vettem, ez olcsóbb. Na most ez is jó, de ennél azt vettem észre, hogy nem azonnal hat, tehát a görcs idején meg a következő órákban nem fog még hatni. Ezt azelőtti este vagy aznap reggel veszem be, ha tudom, hogy más cipőt veszek fel, sokat fogok gyalogolni, vagy úszni. Illetve néha-néha beveszem, ha úgy érzem.


Egyébként egyiket sem szedtem sose rendszeresen és állandóan. Így elég jól elvagyok.

2013. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!