Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csalánkiütésre gyógyszer?...

Csalánkiütésre gyógyszer? Melyik a legerősebb calcium pezsgőtabletta amit lehet kapni?

Figyelt kérdés

Üdv! Csalánkiütésem van, ami mindig akkor jön ki, ha leizzadok, és/vagy napon vagyok. Nagyon bosszantó, főleg, hogy jön a jó idő ki sem bírok mozdulni. Ha kijön, calciumot szoktam bevenni , általában 1000mg körül, és akkor 1 órán alatt elmúlik a viszketés. Általába a hasamon, mellkasomon, majd a combomon és végül a karomon jelennek meg a piros pöttyök. Doki is megállapította, hogy ez csalánkiütés, de többszöri vizsgálat, vérvétel és egyebek után SEM tudták megmondani, hogy pontosan mi okozza. Nagyon rossz napi 3-4-5ször akár 3000mg calciumot enni, hogy elmúljon ez a szar.


Étel és gyógyszerallergiám nincs. Aerius-t és Fenistilt már próbáltam, nem használ.


Továbbá még egy kérdés, melyik a legerősebb calcium amit lehet kapni ? Ami most van calcium sandoz-om, az 1000 valahányszáz mg-os. Van ennél erősebb, 2-3 ezer mg körüli ?


Köszönöm a válaszokat.


( Egyéb betegségeim: Aszthma , ingadozó vérnyomás )



2013. máj. 3. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az 1000 mg-os a legerősebb (Sandoz, Generica), általában 500 mg-os szokott lenni pezsgőtablettában.
2013. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is 500mg-os van most, de van ennél erősebb ? Vagy esetleg a kalcium injekció ?
2013. máj. 3. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Az injekcióban is 500 mg van.

Azt teheted, hogy többet veszel be, de a kalcium túladagolás sem biztos, hogy jó ötlet.

2013. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Többet szoktam, általába 2000mg körül, úgy kezd el hatni :( De ez napi szinten 4-6 ezer mg-ot jelent, mellesleg az íze sem túl jó :\
2013. máj. 4. 01:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Az injekciónak az az előnye, hogy íztelen.

Azt is lehet inni, amikor nyakig tele lettem, az orvos úgy írta fel, hogy reggel injekció vagy nála vagy a ügyeleten, este pedig igyak meg egy ampullával. Bár körülményes felbontani (nekem az volt)), főleg ha többet is be akarsz szedni. Ráadásul azt csak vényre adják ki.

A Sandozt amúgy én szeretem, bár 2-3 tabletta után egyhuzamban biztosan változna a véleményem.

2013. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, legalább annyival előrébb lennék, hogy nem lesz hányingerem az ízétől, megpróbálom feliratni.


Most egy HISTISYNT nevű filmtablettát kaptam napi x1 , meglátjuk hosszútávon , hogy mennyire használ.

2013. máj. 5. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Aerius nekem sem ért semmit, de Hystysynttel azonos hatóanyagú Xyzal nekem bejött. Jobbára.

Persze ez egyéntől is függhet.

Jobbulást!

2013. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma harmadik napja, hogy szedem a Histysint-et - épp most értem haza , eléggé leizzadtam , és számításaim szerint most ki kellett volna jöjjön a kiütés, de nyomát se látom szerencsére. Lehet ez a gyógyszer bejön :)

Amúgy az Aerius nekem macska,atka,poratka,kutya allergiára volt nagyon jó.

2013. máj. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!