Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs fogadott orvosom, se...

Nincs fogadott orvosom, se szülésznőm. Orvosi igazolásom van, hogy császármetszéssel kell szüljek. Aki aznap ügyeletes lesz, az is eltudja végezni vagy mindenképp választani valakit?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne tudná elvégezni?
2013. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért is kérdeztem meg! :-)
2013. máj. 12. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták, hogy mindenképp császárral kell szülnöd, annak megalapozott orvosi oka van általában (tudom, mert mindkét lányunknál így volt). Ha orvosilag indokolt a császár, akkor az általában tervezett időpontban történik. Ilyenkor nem várják meg, míg beindul a szülés, hiszen pont azt akarják elkerülni. Ha tervezett császár van, akkor viszont célszerű egy orvost keresni. Az ügyeletes is el tudja végezni, de ha orvosilag indokolt a császár akkor valószínű, hogy az anyuka vagy a baba veszélyeztetett valamilyen okból és akkor a szülés beindulásakor már lehet, hogy késő lesz ügyeletre menni. 32F
2013. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második: Te most komolyan azt hiszed, hogy ha vkinek nincsen fogadott orvosa, akkor nem írják ki előre császárra akkor sem, ha indokolt, hanem megvárják, míg beindul a szülés?

Azért ennyire nem kell szarba nézni a magyar eü-t.

Mikor mész terhesgondozásra, akkor szépen megmutatod az orvosnak a papírt. Ő meg fogja mondani, hogy mikor jelentkezz be a kórházba, felvesznek szépen az osztályra, és elvégzik a tervezett császárt.


Jó hogy azt nem képzelik már az emberek, higy ha vkinek nincs választott orvosa, akkor hagyják egyedül szülni, vagy hagyják meghalni.

2013. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nekem kell esni. Érdemes figyelmesen végigolvasni még egyszer mit is írtam. SEHOL nem szerepel, hogy fogadni kell orvost, csak azt írtam, hogy előre kell orvost keresni és intézni a szülést és nem akkor kell az ügyeletre szaladni ha már beindul...
2013. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekem farfekvés miatt volt a császár.

Orvosom nem volt a hétfői nst (39. héten) mondták másnap be kell feküdnöm , kedden befeküdtem , hívatott a főorvos , kérdezett pár dolgot és mondta , majd a vizitnél megint ki fog hívni addigra kijelöli az orvost és megmondja a dátumot!

Pénteken 39+6ra reggel a vizit után az osztályvezető megcsászározott.

Ennyi:)Remélem segítettem!

2013. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ja és még annyi ,hogy azt mondták (védőnő is) ,ha valamit éreznék , rögtön irány a kórház ott tudni fogják.

Előtte már a 37. héten mennem kellett konzultációra anesztes orvoshoz!

Szobatársnő szintén programozott lett volna de neki 36+6ra beindult bement hajnalba , majd előkészítették és megcsászározták:)

Szóval ha beindul sincs gond , de menni kell rögtön.

Ha meg tényleg olyasmi úgyis be fognak fektetni , (féltik a bőrüket , főleg az osztályvezető meg a főorvos)

2013. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Orvosi indok alaojan kutya kötelessége császámetszét csinálni. Nem kel, hozzá választot orvos és igen általában a terhespathologián a befektetés napjan megbeszélik a kismamával néhány vizsgálat után, hogy mikor ki fogja elvégezni, ha hamarabb, beindul a buli akkor az éppen ügyeletben lévők fogjak elvégezni. Hiszen ezért van az ügyeleti rendszer.
2013. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!