Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha folyton az...

Mit csináljak, ha folyton az jár a fejemben, hogy beteg akarok lenni, hogy felfigyeljenek rám, de közben mégse akarok beteg lenni, mert becsülöm, hogy egészségesen születtem?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Mindig is szerettem, ha beteg vagyok-itt egy megfázást értek-, mert akkor figyeltek rám. De ha nem vagyok beteg akkor is megkapom a figyelmet, sőt..Ezért nem értem, hogy ez mitől alakult ki.

Sokszor jut eszembe az öngyilkosság gondolata-természetesen NEM tudnám megtenni!

Ma délután az jutott esembe, hogy mivel tudnék elájulni, vagy egy ideig nem érezni semmit, de olyan módszer, amivel nem teszek kárt magamban nagyon...a körömlakk lemosó ivása jutott eszembe, de utánaolvastam, és halálhoz is vezethet.

És ez hülyeség...akkor minek csinálom? Szerencsére tettlegességig SOSE jutnék el..beszélgettem egy felnőttel, és ő mondta, hogy nagyon úgy néz ki, hogy a problémák elől a halálba akarok menekülni, ezt tettem a "mércének", és bár nem tenném meg, megnyugtat a gondolat, hogy ha bármi baj van ott a halál, és tényleg..

Mit csináljak? Tényleg ha baj van mindig azzal nyugtatom magam, hogy van kiút, mégpedig ez...és tudom, hogy ezt nem szabad.


2013. máj. 21. 16:01
 1/9 anonim válasza:
Kérlek szépen, keress fel egy pszichológust, mielőtt nagyobb baj lenne belőle.
2013. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hidd el h en is surun gondolkodtam a halalrol. h sokkal jobb lenne ha mar nem lennek, de az nem igaz. sok szemely van biztos aki szeret teged de nem birjak minden percben azt kimutatni mert mindenkinek van sajat problamai is. amikor valaki beteg akk termeszetes h tobb figyelmet forditanak ra mert tudjak h annak szuksege van akkor arra. beteg meg ne akarjal lenni. oruljel h egeszseges vagy. en is surun azon gondolkodtam h milyen jo lenne ha korhazba lennek es akk mindenki korulottem forogna de vegul meg nem az kovetkezett be hanem sokkal mas egeszsegugyi problemaim lettek. nem tudom h hallotal e mar a TITOK cimu konyvrol?! ha nem akkor olvassad el es meglatod h a vilag lenyegebe nem is olyan amilyennek te gondolod. az a konyv neked megmutetja h ha negativan gondolkodsza akkor csak negativ dolgok tortennek veled de ha mindig pozitiv lennel akkor meglatnad h az emberek is tobbet torodnek majd veled. es amit nem szabad elfelejtened az pedig h SZERETNI KELL ONNMAGAD. mert csak akkor fognak az emberek szeretni teged ha te is szereted onnmagad. meg javaslom h minden reggel mikor felkelsz akk aljal a tukor ele es minimum 10x mondjad el h : SZERETEM ONNMAGAM. ismerek embereket akik ezt csinaltal es vegul elsirtak maguk a tukor elott, de utanna a kapcsolatuk mas emberekkel sokkal de sokkal jobb lett.

remelem h bar egy kicsit segitett a valaszom :)

2013. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Már két pszichológust megjártam, most fogom a harmadikat.:)

Rendben, kipróbálom. Tudom, hogy nem jó, ha beteg vagyok...és, hogy szeretnek így is, de valahogy mindig ez jár a fejemben....és nem tudom, hogy miért. Ha bármi baj van. És TUDOM, hogy ez nem megoldás eért is szeretnék kitörni, remélem menni fog.

2013. máj. 21. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
menni fog az biztos csak kitartas kell... mert mindenkinek van olyan periodus az eleteben mikor tobb figyelmet igenyel es sajnos nem kapja meg mert az emberek akik korulveszik azoknak is megvannak a problemaik... de a pszihologusok segiteni fognak, de azt ne felejtsd el h te vagy az aki legjobban segithetsz magadon
2013. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok sajnos. :( Kivéve azt a részt, hogy nem akarok meghalni és sosem okoznék magamban kárt szándékosan. Kis koromban nagyon hipochonder voltam, ami megmaradt valamennyire most is. Szeretek beteg lenni, orvoshoz és kivizsgálásokra járni, ha fáj valamim. Pár éve volt egy nagyon komoly betegségem, amit csoda, hogy túléltem. Azt hittem utána majd végre másképp fogom gondolni és elmúlik ez az érezés, de sajnos nem.

Kíváncsi lennék én is, hogy mit lehetne tenni, hogy ezek a gondolatok elmúljanak. Pszichológushoz biztos nem fogok menni.

2013. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Tudom, hogy legfőbbképp csak én tudok segíteni magamon.:/

Utolsó, miért nem szeretnél elmenni?

Mielőtt voltam, én pl eléggé féltem, meg, hogy mivel fogják teletömni a fejem...elmentem, és emlékszem, hogy minden héten azt vártam, hogy mikor mehetek legközelebb, olyan jól esett, és oylan szinten felszabadúltam.

Most fogok menni egy hamradikhoz, és nagyon várom.

Utolsó, valahogy ezt muszáj leküzdenünk, ha találsz valami megoldást, szólj! Én nagyon sokat gondolkoztam mi lehet a megoldás, és mindig arra lyukadok ki, hogy kellene valami motiváció, ami kitartásra ösztönöz..

2013. máj. 21. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Család miatt nem szeretnék. Nem nagyon értenék meg. Nem is beszélek velük erről. Hülyének néznének és feleslegesnek tartanák.

Igen szerintem is valami motivációs dolog kéne. Talán valami sport vagy olyan elfoglaltság, amiben sikereket és pozitív visszajelzést lehet elérni.

2013. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom.:(

Igen a sport nem rossz...én akivel beszégletek felnőtt, egy anyuka, ő mondta nekem, hogy ez rengeteget számít, mert ép testben ép lélek...én ezt régen sose hittem el, aztán heti egyszer elkezdtem bringázni, és valamivel tényleg jobb...de azért nagyobb motiváció kellene.:D

2013. máj. 21. 17:21
 9/9 anonim ***** válasza:

:D

Kezdetnek nem rossz, aztán idővel egyre több mindent lehet. :)

2013. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!