Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Férjem alvás közben rángatózik...

Férjem alvás közben rángatózik. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Plusz csapkodja a lábait. Engem kimondottan zavar. Nem a hang, vagy hogy ráng az egész ágy tőle, hanem hogy nem tudom, miért van ez. Esetleg valaki tudja???

Köszi


2008. jún. 18. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
-idegi alapon van.
2008. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lewhet ez rémálom miatt is.Amikor nekem is rémálmom van anyám azt mondta hogy mindig fészkelődök az ágyban.Volt olyan is hogy leestem az ágyról vagy éppen túl közel mkerültem a falhoz és reggeli épresztésnek lefejeltem a falat :)

De lehet idegi alapon is.Vagy nagyon meleg van és azért forgolódik.Szerintem kérdezd meg tőle,ha szükségess látogassatok el egy orvoshoz.

2008. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tutira nem rémálom. Ez időszakos nála, van olyan, hogy csinálja 1 hétig, aztán 1 hónapig semmi. Akkor talán neurológus segíthet. Csak az a baj, hogy biztosan nem fog elmenni :o( Köszi a válaszokat.
2008. jún. 18. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam rángatózni (leginkább a lábam), ha fáradt vagyok. Fel is ébredek rá néha, akkorát rándul. Van egy oldal ahol lehet olvasgatni: www.alvascentrum.hu
2008. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem jó a link amit adtam, bocsi! Azt nem írtam, hogy ez a "nyugtalan láb szindróma". Így keress rá.
2008. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2008. jún. 18. 21:40
 7/7 anonim válasza:

Az elalvási myoclonus (vagy hypnagóg rángás) hirtelen, gyors lábrándulásokat jelent az elalvás kezdetén. Ha nem okoz ébredési reakciót, az alvó nem tud róla, csak a hálótárs észleli. Súlyos esetben, ritkán, elalvási nehézséghez vezet. Fizikai és szellemi kimerültség, koffein, alvásmegvonás provokálhatja.9 Differenciáldiagnosztikai szempontból is fontos, mert fiziológiás jelenség, de mégis sokszor betegséget keresnek mögötte. A nyugtalan lábak szindrómában lassabb, és visszatérôen jelentkezô lábmozgások fordulnak elô, többé-kevésbé akaratlagosan, és ezeket mindig kellemetlen parestézia idéz elô.


Szemben az elalvási myoclonussal, a periodikus végtagmozgások szindróma az alvás alatt végig, periodikusan jelentkezô rángásokkal jár.


A másik elmélet szerint az elalvási myoclonus valójában védekező reflex. Az izmok az alvást megelőző percekben fokozatosan ellazulnak, míg egyszer csak annyira lazák lesznek, hogy az agy úgy értelmezi, hogy a test zuhan. Ezért következik be a hirtelen izomfeszítés, mintegy a becsapódás erejét felfogni. Ezt az elméletet támasztja alá az is, hogy az elalvás kezdetén sokan álmodnak (hallucinálnak) zuhanással kapcsolatos élményt.

2012. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!