Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábtörés! Mit tegyek, hogy...

MedgyessyAB9303 kérdése:

Lábtörés! Mit tegyek, hogy könnyebben viseljem a gipszes heteket?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves fiú vagyok!



Sajnos bő 1 héttel ezelőtt (máj. 24.) gördeszkázás közben megsérültem.



6 lépcsőfoknyi magasságból ugrattam. kb. az 5-6. ugrásom balul sült el. Mind a két bokám magam alá fordult. Megpróbáltam felállni, ami részben sikerült. A jobb lábamra rá tudtam állni, így a legközelebbi padig (ami kb. 15 méterre volt) el tudtam fél lábon ugrálni. Sajnos segíteni nem segített senki. (A telefonomat a kocsiban felejtettem.) Szerencse a szerencsétlenségbe, hogy a barátnőmmel találkozót beszéltünk meg a parkba. (Úgy hogy utána moziba megyünk.) Még a találkozó előtt úgy gondoltam deszkázom egy kicsit. Nem kellett volna. Szerencsére mivel messze (kb. 5-6 km) lakunk a "deszka"parktól, illetve a mozi az ellenkező irányba kb. 7-8 km-re van onnan, így kocsival mentem. A park közvetlen közelében nem lehet megállni, így pár utcával feljebb álltam meg. A sérülés bekövetkezte után nem tudtam elmenni a kocsiig, a pad sokkal közelebb volt.

Amire barátnőm odaért a helyszínre, mind a két bokám be volt már dagadva.


A délutáni/esti program le lett fújva.



Szerencsére neki is van jogsija, így megkértem menjen már el az autóért és "hozza oda", természetesen segített. Bementünk a "közeli" SZTK-ba. Azonnal fogadott az ortopédorvos. A vizsgálatok során sajnos kiderült, hogy a jobb bokámba meghúzódtak a szalagok, míg a bal bokám eltört. A jobb lábamra kaptam egy rögzítőt a bal lábamra egy gipszsínt kaptam 1 hétre. Két nappal ezelőtt kellett visszamennem, hogy kiderüljön mi lesz a további "sorsom". A jobb lábamon változatlanul maradt a rögzítő, a bal lábamra (körkörös) fekvőgipsz került két hétre.



a, Akinek volt már bokaszalag-húzódása, mennyi idő alatt jött rendbe?

b, Akinek volt már eltörve a bokája, mennyi ideig volt gipszben?

c, Mennyi idő alatt jött teljesen rendbe?



2013. jún. 2. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Boka törésem nem volt így válaszolni nem tudok rá.

Boka szalag húzódásom már volt, szépen be is dagadt a lábam. Orvos látta már de én nem kaptam rá rögzítőt, persze ajánlotta hogy vegyek de nem vettem.

Nekem annak a gyógyulása 1 hónapig tartott.

2 hét alatt lement a dagadás szerencsére, mert én borogattam ezerrel, meg kentem a kenőccsel, ne kérdezd mivel mert már nem tudom, azzal is szépen javult, plusz éjszakára felporcoltam mindig pár díszpárnára, hogy jobb legyen, és fásliztam is. Persze gyorsabban gyógyult volna ha közbe ez alatt a két hét alatt nem mentem volna iskolába, de volt pár nap amikor bementem mert doga írás volt, és az év végi négyesem múlt sokon így bementem, amit a tanárok jó néven vettek, de amikor akartam akkor hazamentem, főleg ha olyan óráim voltak amik már nem voltak lényegesek. Kb 1 hónap alatt teljesen rendbe jöttem, de egy baj volt és még van is hogy bármikor egy kisebb esés és újra elő jöhet ez. Ami sajnos egyszer meg is esett amikor 2 éve vezetni tanultam és az oktatóm amikor elém jött akkor rossz helyen állt meg és amikor beszálltam az autóba akkor pont a jégre léptem és megcsúsztam, akkor a vezetés helyett az ügyeletre mentünk.... És kiderült hogy újra előjött a dolog, és hogy pihentessem, de akkor gyorsabban rendbe jött szerencsére.

Aztán idén amikor a munkából mentem haza, akkor a buszmegálló felé haladva szintén elcsúsztam egy jeges úton egy olyan utcába ami alig volt kivilágítva. Akkor megint bedagadt a bokám, de mivel ülőmunkám volt inkább dolgoztam tovább, mert nem akartam táppénzre menni.

Szóval ez bármikor előjöhet újra, szóval utána jobb lesz vigyázni.

A deszkázást meg szerintem felejtsd el a nyár közepéig, mert akkor biztos hogy kedved sem lesz hozzá, meg szerintem tuti még fog fájni amikor erőlteted majd.

2013. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként az egész hosszú leírásodnak mi köze a konkrét kérdésedhez?


Egyébként meg fekvőgipszben fekszel, fél lábon kiugrálsz a fürdőszobába, olvasol, tévézel, tanulsz. A gipsz pocsék lesz, nem tudod megmosni, megvakarni a lábadat, a járógipsz meg törni fog, és hetekig vonszolhatod magad után. És az injekciók még hozzá... Röviden ilyen gipszben lenni.

2013. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első hozzászóló/válaszoló: Az általadd belinkelt adatokhoz semmi közöm nincs.



Ezt a kérdést az ENGEDÉLYEMMEL az öcsém írta ki tegnap este. Én most láttam, hogy érkezett rá 3 válasz érkezett rá. Amit megköszönünk!


A 3. válaszoló: Köszönjük a saját tapasztalatot és a tanácsot!


Az 5. válaszoló: Köszönöm a tapasztalatot!



Ahogyan egyébként olvasgattam akár más témákból is kérdéseket ott is sok kérkedő volt.



Én sajnos az engem sértő dolgokat maximum leértékelni tudom de még jelenteni nem. Bár az első "válasz" sértő hangvételűnek

2013. jún. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!