Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiír az orvosom erős fejfájás...

Kiír az orvosom erős fejfájás miatt? Csinálnak valamilyen "tesztet" hogy megtudják miért van?

Figyelt kérdés

Ma hasogató fejfájással ébredtem és nem tudok gy iskolába menni úgy érzem.

Ez már nem az első alkalom, ha elmegyek az orvoshoz kiír ilyen "kis" panasz miatt? Tudnak valamilyen vizsgálatot csinálni fejfájásra?



2013. jún. 4. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
mr-re el lehetne menni. oda viszont szakorvosi beutaló kell. én azt javaslom, hogy a háziorvostól kérj a neurológiára beutalót és majd a neurológus fog tudni mr-re beutalót adni.
2013. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen,vannak vizsgálatok,melyek megállapítják a fejfájás okát.Ki is írhat az orvos,mert ez nem biztos,h 1 kis panasz.Először a háziorvoshoz kellene elmenni,és elmondani a tüneteket,feltétlenül azt is,h szokott ilyen lenni!!!!!Lehetséges,h stresszelsz vmitől,és vmilyen lazító technika segít.ha migrénes fejfájás,akkor nagy adag Mg-b6,1000 mg C vit.,sok víz enyhíti a tüneteket,és persze ágynyugalom.
2013. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
az a lényeg,hogy panaszkodj. nem baj, ha egy kicsit túlzásba esel, mert legalább komolyan vesz.
2013. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Csak félek, hogy az orvosom nem kedvel (pedig egész évben egyszer mentem hozzá igazolásért betegség miatt) és nem ad igazolást, mert csak fejfájás. Nem szeretnék igazolatlant... köszi az eddigi válaszokat :)
2013. jún. 4. 08:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Fejfájást nem csak neurológiai panaszok okoznak.Rengeteg oka lehet,ezért kell a háziorvosnál kezdeni,ő tud beutalót adni szakrendelőbe,onnan utalják további vizsgálatokra,ha szükséges.A háziorvos labor vizsgálatot is kér-legalábbis illene kérni.Addigis a táplálékkiegészítők,vitamínok,relaxálás,esetleg fájdalomcsillapító segít.Jobbulást!!!!:)
2013. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan,h csak fejfájás!!!Ki kell vizsgálni az okát,igenis,panaszkodj!!!!!:)
2013. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen :) Életmentőek vagytok a gyors válaszaitokkal!
2013. jún. 4. 08:58
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló, de igen van olyan hogy "csak fejfájás". Én nagyon gyakran küszködök ezzel óvodás korom óta, most vagyok 26 éves. Háziorvosom elküldött neurológushoz és ő tetőtől talpig kivizsgáltatott. Hónapokig jártam mindenféle vizsgálatra és semmit nem találtak. Ha olyan komoly betegségem van szerintem már 23 év alatt kiderült volna. De kedves kérdező ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell dokihoz menni, kérj beutalót és megnézik hogy minden oké-e. Nem kell félni, nekem minden vizsgálat fájdalommentes volt.
2013. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam,h nincs olyan,h csak fejfájás,mert mindennek oka van!!!!A Te fejfájásod sem csak úgy van,attól h nem találták meg a kiváltó okot.Nem csak halálos betegség létezik,van amivel 1 életen át szenvedünk.Elképzelhető,h stresszes vagy,megfeszülnek az izmok,azért fáj a fejed-lazító gyakorlatok,torna megszünteti a fejfájást,Van akinek a kávé hozza elő a migrént,van akinél ez mulasztja el.Nem vagyunk 1 formák!!!!
2013. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De nekem ez 23 éve így megy. Azért gondolom hogy nincs oka, mert 23 éven át nem egyforma életet éltem úgymond. Igaz voltak stresszes időszakok, de nem mindig és igen kávézom, de kb 8 éve. És a fejfájás mindig jelen volt. Egészségesen élek (jó nem viszem túlzásba) nem dohányzom nem iszom, sportolok, sok folyadékot iszom, mindig próbáltam változtatni amiről úgy gondoltam hogy nem jó és ez a k@cs@g fejfájás csak nem múlik. És azt hogy nincs oka a fejfájásnak, orvos mondta. Persze lehet hogy az se tud mindent, de ha egy aprócska betegségről van szó, szerintem már ennyi idő alatt kijött volna. Egyébként többször is voltam ugyanazokon a kivizsgálásokon és soha nem találtak semmit. De ez az én véleményem nem leszólni akarlak, de én így gondolom, hogy lehet ok nélkül is. Egyébként pl ilyen az is amikor front van. Annak se belső oka van. Én ilyenkor is rettenetesen szenvedek.
2013. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!