Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mint tudjuk, a kávé és az...

Mint tudjuk, a kávé és az energiaital a koffein miatt emeli a vérnyomást. Okozhat-e a koffein TARTÓS magas vérnyomást akkor is ha abbahagyjuk ezek fogyasztását? Illetve a leszokást követően maradhat e örökre magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés
Azaz képes e a tartós koffeinfogyasztás rászoktatni a szervezetet a magas vérnyomásra a koffeinmegvonást követően is?

2013. jún. 5. 03:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Logikailag: nem. De én már bármit el bírok képzelni. Azonban az nagyon fontos, hogyha valakinek magas vérnyomása van (és esetleg túlsúlyos is), akkor muszáj belefognia egy gyógykezelésbe! Én már hallottam olyan magas vérnyomásos betegről, aki nem szedte a gyógyszereit és 50 éves korára végkimerülésben meghalt. Tehát nagyon rossz a szívnek (a testnek) tartós magas vérnyomásban élnie. Kikészül tőle. Egyébként sima fokhagyma kapszulával is nagyon jó eredményeket lehet elérni, csak rendszeresen kell szedni és sokáig. és hát fogyókúrával = husi, zöldség. (No: cukor, tészta).
2013. jún. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Az orvostudomány jelenlegi állása szerint a kávénak SEMMI köze a vérnyomáshoz.
2013. jún. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De igen! Hiszen koffein bevételét követően igenis emelkedik a vérnyomás!


Én így tudom.


Ha nem hiszed, végezz kísérletet és mérd meg...

2013. jún. 5. 05:29
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Végeztem, nem ment fel. Apám majdnem szívrohamot kapott, a doki azt mondta a kávénak ehez semmi köze és tényleg nincs. Utána olvastam, és kiderült, hogy több szakértő is egyetért ebben.
2013. jún. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Minden esetre krónikus magas vérnyomáshoz biztos hogy nincs köze.


Ráadásul ha emeli is a vérnyomást a koffein (most kitárgyaltátok hogy nem emeli, nekem mindegy) hosszú távon kísérletek szerint úgy tudom hogy a rendszeres kávézás még csökkenti is a vérnyomást. Tehát nem krónikus magas vérnyomást okoz, hanem segít csökkenteni azt.


Energiaitalról nem tudom, egy cukros mű-cucctól sok jót nem várnék.

2013. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A zöld tea koffeintartalma (teinnek nevezik, de az koffein) ugyanannyi, mint ami a kávéban van, sőt a minőségi zöld tea még többet tartalmaz. A koffein nem a vérnyomás emelésével stimulál, hanem az agyat stimulálja. Az a baj vele, hogy stimulálja az agy alvásközpontját is, és egy idő után elalszol tőle.
2013. jún. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A koffein közvetlenül nem okoz magas vérnyomást. Értágító hatása van. (Néhány fájdalomcsillapítónak is ez a hatóanyaga, és úgy szünteti meg a fájdalmat, hogy tágítja az ereket)

Tehát én is azt mondom, hogy semmi köze a tartós magas vérnyomáshoz. A pulzusszámot emeli, mivel izgató hatása van.

A koffein közvetetten okoz magas vérnyomást, mivel vízhajtó hatása van. Ha elegendő mennyiségű vizet veszünk magunkhoz rendszeres kávéfogyasztás mellett, akkor nem áll fenn a krónikus magas vérnyomás lehetősége.

2013. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De akkor miért van az, hogy egy távoli ismerősöm megivott egy éjszaka 12 energiaitalt és agyvérzése lett?
2013. jún. 5. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert túlzásba vitte! Nyílván nem 12 energiaital a napi megengedett dózis... szerencsétlenek....
2013. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!