Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért karikás a szemem, és...

Miért karikás a szemem, és hogy vegyem rá magam arra hogy sokat igyak?

Figyelt kérdés

Mindig van egy icipici karika a szemem alatt, és ez nagyon zavar. Van amikor keveset alszom, van amikor többet. Min. 7- Max. 12 órát alszom. ( Az iskolától függ mikor mennyit. )!

Viszont van egy másik baki.. keveset iszom ( egy nap kb 2-3 pohárral )és nem tudom magamat rávenni arra hogy sokat igyak. Ezekben az ügyekben nagyon szeretnék választ kapni, hiszen borzalmasan utálom ezt a helyzetet!:( HELP



2013. jún. 9. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: A karikás szem.. a szemem alatt egy kis csík van.. táskás szem :) Bocsi az elírásért!
2013. jún. 9. 20:58
 2/6 anonim ***** válasza:

A kevés ivástól sokkal hamarabb fárad el az ember, hosszú távon pedig vese problémákat okozhat, a méreganyagok nem ürülnek ki elég gyorsan, stb. Gondolj erre!

Ha az a baj, hogy nem ízlik a víz, akkor idd valami szörp formájában. Lehetőleg természetes szörp, nem a 100% cukor üdítőitalokra gondolok.

Ha pedig az a probléma, hogy elfelejted, akkor alakíts ki valami rendszert. Húzz fel egy órát, vagy igyál minden szünetben.

2013. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valakinél alkati kérdés, hogy karikás-e a szeme, de vérszegénységre is utalhat. Igyál sok gyümölcslevet, én nagyon szeretem pl a 100%-os narancslevet, abból sokat meg tudok inni. De már az ásványvíz is sokkal könnyebben csúszik le, mint a sima csapvíz.
2013. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyukámat úgy szoktattuk rá az ivásra, hogy pohár helyett üvegből kezdett el inni. Iskolába vigyél egy fél litert, mikor kipakolod a cuccaidat minden szünetben, biztosan meglátod, kortyolj bele. Ha elfogyott, töltsd újra. Mikor mész akárhová, iskolán kívül, vidd magaddal az üvegedet, hogy bárhol ihass. Otthon pedig jó a másfél literes üveg, mikor a lakás egyik pontjáról mész a másikba, vidd magaddal, és hagyd szem előtt. Amikor csak eszedbe jut, igyál. Így ellenőrizni is tudod a vízfogyasztásodat.
2013. jún. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:) sokat segítettetek, de remélem hogy sikerülni fog..
2013. jún. 12. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem az is bejött, hogy citromot csavartam a vízbe...

nem mindenki szereti a savanyút, de én igen...

2013. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!