Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a derekamnak/g...

Mi lehet a baja a derekamnak/gerincemnek? Hová fordulhatok még? (Bővebben lent) 15/L

Figyelt kérdés
Egész életemben intenzíven sportoltam(ritmikus gimnasztika,kosár,atlétika és most kick-box) egy éve kezdett fájni a derekam,keresztcsonti-farkcsonti résznél és akkor is voltunk orvosnál, kaptam gyógyszert, elmúlt.De 2 hónapja előjött és sokkal erősebb, voltunk több orvosnál is de úgymond nemtudták megmondani és elküldtek a búsba..De jó lenne tudni azért h mi van ott, mert egyre rosszabb és rosszabb...jelenleg az MRI eredményre várok.

2013. jún. 15. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Én is derékfájós vagyok, és meg tudlak érteni. De az MRI-nél jobbat mondani nem tudok. Írd meg nekünk, hogy mit találtak? Én az évek alatt a fájdalomcsillapító kenőcsnél, meg tablettánál jobbat nem tapasztaltam. Annak ellenére, hogy vigyáztam, ne emeljek "rosszul", általában minden évben 2 alkalommal azért előjött. Remélem, nélad megtalálják a baj forrását, és meggyógyulsz. Kívánom neked.

2013. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Rubel válasza:

Szia! 2 gerincműtét után van egy kis tapasztalatom a témában. Ajánlom figyelmedbe az EGÉR vizsgálatot is. Ott is sok minden kiderül. Nem tudom milyen gyógyszert kaptál, nekem a Mesulid, és a Mydeton vált be, krémnek meg a rozmaring krém. Remélem meggyógyulsz, és elmúlnak a fájdalmak, lehet, hogy csak egy idegbecsípődés lesz.

Jobbulást...majd írd meg, hogy mi volt az eredmény. Szia

2013. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat:)) én még csak aflamint szedtem, de nem szeretnék gyógyszerekhez szokni, vagy azt h csak azokkal legyek tünetmentes:( az eredmény augusztusban lesz meg,addig próbálom pihentetni..
2013. jún. 16. 21:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Meglett az MR eredményem előbb, de kimutatta hogy semmi baja a gerincemnek.Ennek ellenére továbbra is minden nap fáj, aki esetleg tud valami megoldást kérem írjon!
2013. jún. 21. 19:22
 5/10 Rubel válasza:

Akkor gondolkozz el rajta, hogy milyen lelki okok lehetnek, ami miatt a szervezeted így reagál...


Mi miatt nem akarsz meggyógyulni?

2013. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 15 éves!

Ez egy ostoba tévhit, hogy aki gyógyszert szed, az majd rászokik, és ezentúl csak gyógyszeren tud élni. Ha hvalami hiány keletkezik a szevezetedben, pl. egy nyomelem, vitamin, bármi, azt gyógyszerrel kell pótolni. Ha sikerül ujra beindítani a szervezeted saját termelését, akkor meggyógyultál rögtön. Ha nem, akkor állandóan pótolni kell. Vagy inkább azt vállalod, hogy csak púposan meggörnyedve, vagy négykézláb tudsz majd közlekedni? Nem lehetsz ennyire bután gyógyszer ellenes.

2013. jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A lelki-cuccok nálam nem hiszem hogy valós ok lenne boldog vagyok és egészséges (ezt leszámítva) és járok gyógytornára, szóval próbálok meggyógyulni.

És kedves utolsó válaszoló nem gyógyszer ellenes vagyok csak nem hinném, hogy ez lenne a megoldás mindenre ugyanis bizonyított tény hogy később komoly gondokat okozhat egy fejlődő szervezetnek rendszeresen gyógyszert szedni, de azért köszönöm a válaszokat:))

2013. jún. 23. 15:02
 8/10 anonim válasza:
Szerintem ez azért van mert az izmaid a sportolás során megerősödtek.Ezáltal ha jön a hátadra egy gyulladás és ráhúzódik az izomra akkor jobban fog fájni mert erősebb az izmod(nagyobb).Ha egy hét múlva nem múlik el fordulj orvoshoz!!!Addig is kitartás!!! :) Sok sikert. :D
2013. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem apámtól és az ő apjától örökölt hibás gén miatt a ötös csigolyám repedt meg, de az előtt utána nézve, hát kis millió oka lehet. De egy biztos a kíméletes mozgás és jó fekvő- és ülőhely és jó tartás fontos. - az utóbbi nálad valószínű megvan, ha csak nem kamaszként megnyúltál. Nekem elég olcsón, részben tb. finanszírozta rátét matraccal lett megoldva a fekvés, nem kellet még matracot sem cserélni, csak egy 12 centis direkt derékfájósoknak kialakított szivacsot kellett vennem, meg egy magasháttámlás keményebb karfás széket.
2014. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínű tipikus komoly terhelés mait, a csontok növekedése lezárulnak, de az izmok tovább nőnének.
2014. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!