Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik az agyrázkódás jelei?

Mik az agyrázkódás jelei?

Figyelt kérdés
Hajnalban kocsival balesetünk volt,és bevertem a fejem,és azóta nem vok a legjobb állapotban,néha megszédülök,meg néha hányingerem van,és persze fáj a fejem(3 helyen vertem be)...lehetnek ezek az agyrázkódás jelei?
2008. jún. 21. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
irány a doki, ez bizony lehet az!ha hánysz, vagy elveszted az eszméleted(vagy a balesetnél vesztetted el) az tuti jele, de a Te tüneteiddel is esélyes vagy...mindenképpen menj orvoshoz!
2008. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Az agyrázkódás a fejsérülést követő rövid eszméletvesztés, mely nem kísér egyéb szembetűnő fizikai károsodás.


Az agyrázkódás átmeneti agyi működészavart okoz, de nem okoz látható testi károsodás. Akár enyhe fejtrauma következménye is lehet, attól függően, hogyan ütődik az agy a koponyán belül.


Átmeneti kábultság, enyhe zavartság léphet fel, és a sérült rövid időre az eszméletét is elvesztheti. A sérülést közvetlen megelőző vagy követő eseményekre az egyén gyakran nem emlékszik. A legtöbben néhány órán, napon belül teljesen felépülnek. Esetenként, különösen idősebbekben, órákkal néha napokkal később a romló agyműködés jeleit észleljük. Ezekben az esetekben az azonnali orvosi ellátás feltétlenül indokolt.


A posztkommóciós szindróma az agyrázkódást követő tünetcsoport. Időtartama néhány nap és több hét között változik, de ritkán hosszabb ideig tart. Az illető enyhén zavart lehet, fejfájás és aluszékonyság állhat fenn. Jelentkezhet szédülés, koncentrációzavar, feledékenység, depresszió, közömbösség és szorongás is, lehet gátolt a munkában, a tanulásban és a társasági életben is. Posztkommóciós szindróma rejtélyes, mindmáig tisztázatlan, hogy miért jelentkeznek ilyen tünetek kis fejtrauma után. A nézetek eltérnek abban a tekintetben, hogy a panaszokat mikroszkopikus sérülések vagy pszichés tényezők okozzák.


A súlyos sérülés kizárása után rendszerint nincs egyéb kezelésre szükség. Fájdalomcsillapításra paracetamol adható. Amennyiben a sérülés nem súlyos és a CT nem mutatott ki vérzést, 3-4 nap után a felnőttek szedhetnek aszpirint vagy egyéb nem-szteroid gyulladásgátlót. Ezeknek a gyógyszereknek a korábbi adása kerülendő, mivel a véralvadást befolyásolhatják és fokozhatják a sérült erekből kiinduló vérzést.


A posztkommóciós szindrómában a fejfájás és szédülés gyógyszeresen kezelhető. Néhány esetben pszichiátriai kezelésre is szükség lehet.


Igen lehetnek, sőőőt...


Mielőbb fordúljon kezelőorvosához.


Dr.Bóday László

2008. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt akartam írni Doktor Úr! =)
2008. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha elmúltak a tünetek???Már oylan mintha semmi nem történt volna,nem fáj semmim(csak a fejem ha megnyomom a púpokat),nem is szédülök,nem lehet h a pihenéstől rendbe jövök????
2008. jún. 21. 21:36
 5/10 anonim válasza:
100%
Szerintem az agy kényes területe a testünknek,megnyugvásod érdekében jobb ha orvoshoz fordulsz ,esetleges kételyeidre igy helyes választ kaphatsz
2008. jún. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
megérne egy röntgent azért. Nekem nem volt semmi tünetem a fejfájáson kívűl mikor multkor bringával elestem, de a doki a biztonság kedvéért csinált röntgent és 1-2 napig feküdnöm kellett.
2008. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a korházban mit csinálnának velem????Bent tartanának pár napig???
2008. jún. 22. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül, ha már nincsenek tüneteid. Hány éves vagy? 18 fölött, ha jól tudom aláíratnak veled 1 papírt, ha mindenáron haza akarsz menni, hogy saját felelősségedre távozol. Nem tudom hány napja történt az eset, de mindenképp menj el, mert nem tudhatod van-e belső sérülésed...

De ne aggódj, szerintem csak egy enyhe agyrázkódás, semmi komoly, a hugom hányt is, meg eszméletét is elvesztette néhány másodpercre többször is (+ aluszékonyság, étvágytalanság), na őt benn tartották 2 napra.

2008. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
16 éves vok...és mostanába megint fáj a fejem,meg nagyon sűrűn megszédülök!!:S
2008. jún. 26. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

menj be, ők segítenek, ha kell! ha félsz a kórházaktól gondolj arra, hogy ennél rosszabbul már nem igen lehetsz.

Valószínűleg ez amolyan utóhatás, meg kéne hogy vizsgáljanak.

2008. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!