Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen parlagfű felhasználási...

Milyen parlagfű felhasználási módokat ismertek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 16:29
 1/7 anonim válasza:
Az egyik barátomtól hallottam, hogy teát lehet belőle készíteni.
2013. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A következő parlagfű felhasználási módokat ismerem:

- nyersen elrágcsálni valamekkora mennyiséget

- szárítani, majd porrá őrölni és úgy szedni, akár ételre szórva

- forrázatot készíteni a nyers vagy szárított növényből


A hatóanyag tartalmú növényeket legjobb éhgyomorra bevenni, beszedni, megenni/meginni hogy a lehető legjobban hasznosuljon, felszívódjon, ezért javasolt étkezés előtt fél órával bekapni.


(Itt fel van sorolva, hogy általában milyen felhasználási módok vannak a gyógynövények esetében:

[link] )

2013. jún. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Mivel kis mennyiségben nem mérgező,ezért ugyanúgy lehet fogyasztani, mint bármely nem mérgező füvet,vagy falevelet. Egyes kuruzslók által hirdetett pozitív hatásai tudományosan nincsenek alátámasztva.
2013. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kutyaharapást szőrivel... :)) arra szokták javasolni a teáját, ha valaki allergiás rá, kis mennyiségben a teája jótékony hatással van rá.
2013. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Forrás: [link]


"Parlagfűből készít lekvárszerű terméket és olajat Csubák Mária vegyészmérnök és férje. A termék jótékony hatással bír az emberi szervezetre, a többi között kiválóan lehet vele kezelni az allergiás panaszokat is – hangzott el az MR1-Kossuth Rádióban.


A parlagfűről kevesen gondolnák, hogy ennek a gyomként kezelt növénynek hasznos tulajdonságai is lehetnek. Még inkább meglepődnének, ha ismernék a legújabb kutatási eredményeket, melyek számtalan betegség esetén bizonyítják összetevőinek terápiás hatását. Éppen az allergiára van jótékony hatással – közölte az MR1-Kossuth Rádió…


A parlagfű zöldhajtásaiból készült „lekvár” az immunrendszer erősítésére, a szervezet méregtelenítésére, illetve az allergia kezelésére rendkívül alkalmas. A parlagfűolaj gazdag telítetlen zsírsavakban, ennek köszönhetően jó hatással van az érfalak permeabilitására és a szervezet koleszterinháztartásának szabályozására is – fejtette ki Csubák Mária vegyészmérnök a Hajnal-táj című keddi műsorban.


Hozzátette, Magyarországon a parlagfű ilyen módú felhasználása újdonságnak számít, gyógynövényként azonban már az indiánok is használták. Az elkészítési módokkal kapcsolatban azt mondta, a lekvárszerű sűrítményt a friss hajtásokból készítik, amely rendkívül keserű, ám a szervezetre igen kedvező hatást gyakorol. Az olajat ezzel szemben beérett parlagfűmagból hidegen történő sajtolással állítják elő."


Az allergiaszezon kapcsolatban a vegyészmérnök hangsúlyozta, a termékeket 2-3 hónappal az idény előtt el kell kezdeni fogyasztani, hogy a szervezet felkészülhessen rá.

2013. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

... és vannak, akik tabletta formájában fogyasztják:

[link]

2013. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Többek (orvos, természetgyógyász) szerint a PARLAGFŰ is gyógyítja a rákot, megelőzhető vele az allergia is. Ahogy kibújik, egy körömnyi levelet meg kell enni nyersen. Mire kijön a pollen, elmúlik az allergia. Én 3-4 napon keresztül ittam erős parlagfű teát (magból készítettem). Kijött egy kis allergia a lábamon, de hagyom, ösztönzöm a szervezetemet."


Forrás:

[link]


(Nem kerestem, csak rábukkantam a fenti használati módra. A diófa leveléből készült tinktúrának olvasgattam utána, akkor láttam meg a fenti írást.)

2013. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!