Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kezdem érezni a mozgásszegény...

Kezdem érezni a mozgásszegény életmód következményeit, mivel tudnám ezt visszafordítani? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Pl. semmi állóképességem nincsen, fél órát alig bírok gyalogolni stb. Borzasztó löttyedt a bőröm is. :( És akor ezek a külsőleg is érzékelhető dolgok, sajna fogékonyabb is vagyok mindenre-fertőzésekre stb. Mit mozogjak hogy jobb legyen? 25/n
2013. júl. 3. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdésedben benne van a válasz is.

Szánj időt a mozgásra! Menj el rendszeresen pl. sétálni, kocogni, bicajozni. A legfontosabb a rendszeresség!

Mindemellett figyelj oda arra, hogy mit eszel, mit iszol. Próbálj egészségesen étkezni.

2013. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nagyon kevés időm van...este érek haza minden nap. Olyan hely ahová menni tudnék meg a legközelebbi városba 35 km-re van. :S ha mondjuk ilyen aerobic videókra (pl. Rubint Réka, vagy bármelyik másik )kezdek el tornázni itthon az jó lehet???

Tudom az étkezésen is változtatnom kéne.

2013. júl. 3. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen mozgás jó, ha videóra mozogsz az is ugyanúgy megteszi, csak rendszeresen tedd és hetente legalább háromszor. Én annyira nem szeretem a videós tornát, mert hamar megunom.

Egyébként olyan nincs, hogy 35 km-t kell utazni azért, hogy mozoghass! Én egy kis faluban élek és itt is van lehetőség. Futni, bicajozni bárhol lehet (csak ne betonon fuss)! Nálunk pl. nyitva van az általános iskola udvara délutánonként és oda be lehet menni kosarazni, focizni, a futópályát használni. Biztosan van nálatok is valami, csak körül kell nézni!

Ha későn érsz haza, akkor gondolom reggel lenne időd mozogni egy kicsit. Kelj fel korán, és irány a szabad! :)

2013. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!