Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok üléstől óriási dudor...

A sok üléstől óriási dudor nőt a fenekemen, ami kifakadt, és nagycsomó genny is kijött, és még mindig jön, lehet belőle valami probléma?

Figyelt kérdés
Már pár napja kezdődött, nem is tudtam ülni rendesen, de nem annyira foglalkoztam vele mert máskor is volt ilyen, de akkor elmúlt. Csak most nagyon nagy lett és aztán ma kifakadt és folyt belőle a genny, de megmostam tusolás közben, csak közben nyomtam is, elég sok genny kijött, és egy kicsit véres is volt. De aztán lefertőtlenítettem, mivel nincs fertőtlenítő ezért pálinkával :) Most még mindig jön csak lassan, de már nem fáj mint korábban, meg jobban is néz ki. Ettől nem kapok vérmérgezést, vagy igen?

2013. júl. 3. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig ugyanott lesz ez a tályog?

Ha rendesen kiürül akkor nem kapsz vérmérgezést.

2013. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Már kapható olyan fertőtlenítő, aminek használata nem csíp. Ezt érdemes otthon tartani. Igen, érdemes !!! vele orvoshoz menni, mert bizony elfertőződik még jobban, több napig is gennyes lehet és igen, lehet kapni vérmérgezést is, de a nagyobb gond az lesz, hogy nagyon-nagyon nehezen fog begyógyulni -ha nem kezeli ki sebész. Ha nem fogja látni sebész, remélem, megbírja a láb a test súlyát, sokáig nem lehet majd ülni...
2013. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugyanazon az oldalon volt, ugyanott, de régebben volt már az előző, akkor sem tudtam ülni. Akkor nem lett ilyen belőle, és eltűnt egy rövid időn belül.


Addig nyomtam amíg jött belőle (valószínüleg ezt nem kellett volna, de előtte is eléggé jött és ezért csináltam, és csak utána láttam hogy egy kicsit véres is). Most is jön belőle csak nem úgy, ami idegesítő, de legaláb ürül, azóta már nem fáj és nem is olyan...

2013. júl. 3. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert ott lehet akár szőrbenövés és akkor ismétlődni fog, ha nincs rendesen kitisztítva.

Valamint nem mindegy, hogy a fenekeden hol, mert vannak bizonyos bélbetegségek amelyek sipolyozás útján a bőr felszín alatt hoznak létre tályogot, az folyamatosan ürülni fog , az nem fog megszűnni magától.

Valamint a farokcsont környékén / ha ott van ez a tályog, nem tudom/ lehet úgynevezett pilonidalis ciszta, ami szintén sebészeti ellátást igényel.

Jól írta a 2., vannak ma már jó fertőtlenítő készítmények pl Octenisept spray , ami gyakorlatilag a szemen kívül bármely bőrfelületre vagy nyálkahártyára alkalmazható

2013. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a farokcsontnál van, hanem pont ott amelyik részen ülök, vagyis amit a legjobban nyomok, mivel sokszor egy kicsit féloldalasan ülök, és sajna amin szoktam az se valami kényelmes, ki kellene cserélni...
2013. júl. 3. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz inkább
2015. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!