Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mamámat megmütötték, mert...

Mamámat megmütötték, mert fájt a hasnyálmirigye, kiderült mütét közben hogy hasnyálmirigy rákja van és már áttétjei is vannak második stádium. Kemozni kellessz. Szerintetek van esély hogy élni fog? Nagyon kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a műtétet végigcsinálták, és azt mondják, hogy küldik a kemóra, akkor igen, jó esélyei vannak a teljes gyógyulásra!

Ezt mondjátok meg neki is, de a gyógyulást neki is "akarnia kell", és mindent megtenni azért, hogy valóban össze is jöjjön!

2013. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a hasnyálmirigy rák az egyik legaresszívebb rákfajta, főleg ha már áttét is van, az orvossal beszélj, hogy milyen esélyei vannak Mamádnak. Nagyon sajnálom.
2013. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sajnos nálunk eléggé nehéz rendesen komunikálni az orvosokkal,nem adtak sok reményt
2013. júl. 6. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Második stádiumban már vannak áttétek a környező szervekben, és a hasnyálmirigyrák az egyik legagresszívabb, de még van remény, igaz, nem sok.
2013. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a nagymamádat. Nekem a nagynénémnél derült ki idén márc. 15-én, hogy hasnyálmirigyrákja van (besárgult, előtte soha semmi tünete nem volt). Őt is műtötték, kivettek darabokat a gyomrából, epevezetékből, nem tudom pontosan, még miből. A daganat nagy részét kivették, de az áttétek körülfognak már valami eret, így azzal nem tudtak mit kezdeni, ki fog újulni, a kérdés csak az, hogy mikor. A jövő héten kapja az utolsó kemoterápiát. A sebészorvos apukám jó barátja, így nekünk nem kertelt (bár nagynénémtől nem vette el a reményt): a hasnyálmirigyrák ebben a stádiumban túlélhetetlen hosszú távon (értsd, az egy éves túlélési arány kb. 10 %, az öt éves 1-2 %).

Készüljetek fel a legrosszabbra, és akkor csak pozitívan csalódhattok, ha nálatok ez másként lesz. Töltsetek minél több időt, szeressétek őt nagyon és segítsétek mindenben! Ez most a legfontosabb, a többi nem rajtatok múlik már.

Bocsánat, ha nyers voltam, sok átsírt óra van mögöttem, most is potyognak a könnyeim, mert nagyon szeretem a nagynéném (egyedülálló, 69 éves, ő a család lelke, mindig nála gyűlünk össze ünnepekkor), de ez sajnos az egyik, ha nem a legagresszívabb rákfajta, ami létezik. Kitartás, és szorítok nagyon a nagymamádnak!!!

2013. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a megosztott gondolataidat.sajnos nekünk az orvos rosszakat mondott pedig mamámnak eltávolitották a vérfalakból az áttéteket.ő 60éves még fiatal nemtudom feldolgozni
2013. júl. 14. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!