Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Maradt mégis a régi rokkantság...

Maradt mégis a régi rokkantsági nyugdíjam vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Áprilisban voltam felülvizsgálaton, ott úgy ítélték hogy javult az állapotom (ennél a betegségnél ez lehetetlen). Májusban jött a határozat hogy 78.010 Forintról 48.580 Ft-ra csökkentik az összeget július 1-től. Ezt megfellebbeztem és június 14.én 5 hete voltam másodfokú vizsgálaton. Azóta határozat nem érkezett, hogy mennyit állapítottak meg, viszont most júliusban az előző határozatban leírt, csökkentett összeg helyett (48.580 Ft) a régi összeget kaptam ami 78.010 Ft. Ez most azért lehet mert másodfokon úgy határoztak, hogy visszaállították az összeget a régire, vagy csak szimplán amíg nincs határozat másodfokon addig azt kapom amit eddig és az elsőfokú tárgytalan?


Remélem érthető:) és előre is köszönöm a segítséget!:)



2013. júl. 17. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a másodfokú vizsgálat szerint változatlan az állapotod, és ezért kaptad a régi összeget.
2013. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Csodálom, hogy még nem kaptál határozatot több mint egy hónapja. Bár lehet a nyári szabadságok miatt késnek vele.
2013. júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen a másodfokú bizottság megállapitota tényleg beteg vagy javulás nemkövetkezet be. ha nemkaptál határozatot befáradhatnál azért igazán a nyugdij intézetbe minden megyébe van és kérjél már papírt. ha otthon ülsz semmit se tudsz intézni még olcso szociális kajára se vagy jogosult.
2013. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!