Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mütetnel a lelegeztetöt...

Mütetnel a lelegeztetöt rakapcsolva mas is erzett legszomjat, mintha nem kapna levegöt? (Csaszarmetszes)

Figyelt kérdés
Pont hogy oxigent adagolnak ezen at, de en megis ugy ereztem, alig kapok levegöt es azonnal meghalok, es bar ebren voltam (nem altatassal kertem). Mintha kevesebb levegö jött volna at, pedig pont hogy oxigent adagolt. Masra nem is tudtam figyelni közben, annyira zavaro volt, csak emiatt alig vartam, hogy vege legyen, kifejezetten halalfelelmem volt! Ez normalis? Az orvos reakciojabol ugy vettem eszre, nem kellett volna ezt ereznem. Azt mondtak, talan a gumi szaga zavar. Nem tudtam olyan sokat beszelni, hogy elmondjam, nem ez, hanem mintha nem kapnek levegöt. Mas is volt mar igy?

2013. júl. 19. 04:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet, hogy nem lelegeztetö a keszülek neve, ezt nem tudom pontosan. A lenyeg, hogy ezen keresztül jön a friss, tiszta oxigen.
2013. júl. 19. 11:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Több minden is okozhatta ezt az érzést. A légszomj érzete és a valós oxigénellátási zavar nem mindig jár együtt. A műtét alatt folyamatosan figyelemmel kísérik a vér oxigéntelítettségét (ez volt az a "csipesz", ami az ujjadon volt), és azonnal jelzett volna a monitor, ha ezzel gond lett volna. Vannak emberek, akik nehezen viselik, ha az arcukat-orrukat takarja valami, így maga a maszk is okozhatott ilyen fulladásérzést, ha érzékenyebb vagy rá, de a gerincközeli érzéstelenítés (a császárnál megszokott spinálanesztézia) is okozhat ilyesmit. A jelenség oka röviden: a légzőmozgásokért kb. 70%-ban a rekeszizom felelős, ennek beidegzése nagyon magasról jön, idáig az érzéstelenítő gyógyszer nem ér fel (ha mégis, az egy ritka szövődmény, és azonnal el kell altatni a beteget, majd lélegeztetni egy darabig). Viszont a bordaközi izomzat egy részét elérzéstelenítheti ideiglenesen a spinál, ami a légzésmechanikában, így a vér oxigéntelítettségében az égvilágon semmi zavart nem okoz, de szubjektíve az arra érzékenyeknél nagyon kellemetlen lehet. Ilyen esetekre vannak jó gyógyszerek, de amíg nincs kint a baba, nem szerencsés adni őket. Utólag a fene tudja, mi okozhatta nálad a panaszokat, talán mindkét dolog egyszerre, de akárhogy is, még ezzel együtt is sokkal jobb a spinál császárnál (az altatás sajnos aránytalanul nagy többletrizikót jelent a babára és a mamára egyaránt).
2013. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. aug. 23. 21:56
 4/4 A kérdező kommentje:

En is igy gondolom, h jobb a spinal az altatasnal, igy annak ellenere, h elsö csaszar utan több komolyabb mellekhatas jelentkezett, masodszorra is ezt valasztottam, ha mar muszaj volt valamit.

Viszont elsö csaszarmetszesnel egyaltalan nem volt ezt a zavaro erzesem, akkor lehetek erre erzekeny vagy olyan szemely, akit zavar, ha el van takarva az arca, orra?

2013. aug. 24. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!