Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik tudatosan tönkreteszik...

Akik tudatosan tönkreteszik az életüket, és nincs bennük elég akarat, hogy változtassanak, de közbe mégis akarnak, azoknak mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem akarom sajnáltatni magam, röviden annyi, hogy 18 éves lány vagyok, járok pszichológushoz. Elindultam egy leejtőn, amin akarattal vissza tudnék mászni, de nincs elég akaratom, ugyanakkor tudom, hogy ez az állapot nem jó. Hogyan lehetne ezen változtatni? Hogy akarjak? Hiába tudom az érveket, nincs elég akarat bennem. Édesanyukám nagyon lecsúszott, betegségbe menekült, stb. És én is elindultam a rossz úton, ugyanakkor nincs erőm kimászni, de tudom, hogy nem jó. A pszichológus is azt mondta, hogy ha nagyon akarnám sikerülne. De mit csináljak, hogy akarjam?
2013. aug. 2. 21:45
 1/2 anonim válasza:
Azok nem akarnak eléggé változni.. végig kell gondolni a dolgokat logikusan, felsorolni a változás előnyeit és annak a hátrányait, ha nem lesz változás. Kell valami ami mitovál. Nem könnyű, de lehetséges. Kitartást hozzá! :)
2013. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Igazából én töb jó oldalt látok a VÁLTOZÁSBAN, de egyszerűen nem érzem, hogy akarnám eléggé. Szeretek a rosszban lenni, ha jó dolog történik nem tudok mit kezdeni az érzéssel.

Az akaratomat mivel erősíthetem? Ez buta kérdés, de belül akarom, de tény, hogy nem eléggé. Hogyan győzzem meg magamat? Írjam le egy lapra az érveket, és mondogassam? Vagy ha győzködne egy felnőtt minden nap, mondjuk Apu, az segítene? Múltkor volt sikerélményem, de az is csak 2 napig adott löketet.

2013. aug. 2. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!