Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MR-vizsgálat. Hogy...

Koponya MR-vizsgálat. Hogy zajlik? Mennyi idő?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 25 perc körül volt. DE ez attól is függ, h kapsz-e kontraszt anyagot. A lényeg, h ne mozogj, akkor hamar kész lesz.
2009. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

radiológián dolgozom:) (ahol MR vizsgálat is zajlik)


egy relatív szűk csőbe belefektetnek, kapsz egy koponya rögzítőt is hogy nem mozogjon el a fejed, de ez nem szűk vagy ilyesmi. Előtte minden fémanyagot ki kell venned a testedből, piercing ilyesmi. Kapsz elötte egy nyilatkozatot, ahol kérik, hogy jelezd pl., hogy van e fém fogtömésed, vagy egyéb fém a szervezetedben. Pacemaker viselése esetén nem történhet meg a vizsgálat.

ha bent vagy a csőben kapsz egy gombot a kezedbe, amit "pánik" gombnak hívunk, ha esetleg nem bírod a vizsgálatot kalusztrofóbia miatt.(fájdalom mentes amúgy a vizsgálat).

Mivel elég hangos egy ilyen berendezés, így füldugót is kapsz.

A vizsgálat ideje egy sima kontrasztanyag nélküli koponya MR-nél cirka fél óra. Ha kapsz mellé kontrasztanyagot kb.újabb fél óra, vagy negyed óra. Atóól is függ mit néznek.

Nem kell félni a vizsgálattól, anyum is jár kontrollokra( betegsége miatt) és annyira megtanult ellazulni, hogy elalszik MR közben :)

2009. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. okt. 29. 16:17
 4/17 A kérdező kommentje:
És nincs káros mellékhatása?
2009. okt. 29. 16:26
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az MR nem használ ionizáló sugárzást ellentétben a CT-vel és röntgennel. Az MR teljesen ártalmatlan :)
2009. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi
2009. okt. 29. 18:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen voltam MR-en és nagyon féltem... Én nem kaptam kontraszt anyagot. Felfeküdtem egy "ágyra", rögzítették a fejem és betoltak egy "körbe". Ott mindenféle csattogó hangokat hallottam, olyan volt mint egy fura módszer. :) Félperc alatt megnyugodtam és majdnem elaludtam. Utána a nővérrel nevettünk egy nagyot az egészen, látta a végeredményt meg azt is, hogy előtte hogy be voltam tojva. :)
2009. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon izgulok már most pedig csak 3 hét múlva megyek.
2009. okt. 29. 21:17
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell izgulnod a vizsgálat miatt (max. attól, hogy találnak-e valamit). Fél órát kell feküdnöd mindenféle fájdalom és kellemetlenség nélkül, nem ér semmiféle káros sugárzás, csak egy kicsit kellemetlen zaj.

Gondolj bele, annak milyen rossz, aki műtétre vár...

2009. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

20:56-os vagyok. Módszer helyett koncertet akartam írni. :D


Ne félj, egyáltalán nem fájdalmas, semmi extra nincs benne. Az ultrahang sokkal rosszabb, amikor majd összepisiled magad és még nyomkodják is a hasad. :)

2009. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!