Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért görcsöl be az állkapcsom...

Miért görcsöl be az állkapcsom, mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Most fordul elő velem másodszor, nagyon fáj az állkapcsom, hogyha összezárom a szám, vagyis amikor harapok, de csak a jobb oldalon. A múltkor 3 napon keresztül fájt, most is így lesz? :/ A múltkori esetnél nagyon erősen haraptam és úgy görcsölt be, most viszont semmi ilyen nem történt, csak úgy simán elkezdett fájni.
2013. szept. 2. 01:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs mélyharapásod esetleg?
2013. szept. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, de ha lennél olyan kedves és elmondanád nekem, hogy mi is az..? :D
2013. szept. 2. 01:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze:) Olyan, hogy túl hátra harapsz, a hátsó őrlőfogaid összeérnek alaphelyzetben, nem csak rágás közben.

Ez valamiért nem jó az állkapocsízületeknek, és egyéb problémákat is okozhat. Nekem emiatt szokott fájni, és olyan is volt, hogy nem is fájt, mégis alig tudtam kinyitni a szám, egy szendvicset nem tudtam megenni, mert nem fért be a számba.

De szerintem ha életedben jártál fogorvosnál, akkor már tudnál róla ha ilyen bajod lenne, nekem mindig elmondják:)

2013. szept. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már ezt is tudom! :) nem, nincs olyanom.
2013. szept. 2. 02:03
 5/7 anonim ***** válasza:
bölcsességfog?
2013. szept. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A bölcsességfogaim még íny alatt vannak, 21 éves vagyok. De nem hiszem, hogy azzal van probléma, hanem tényleg az állkapocsízületem fáj, ha oldalirányba mozgatom az kegyetlen, meg a harapás mozdulata, ha nyitom az nem vészes. Közben olvasgattam róla, egy lightosabb állkapocs ficam-hoz tudnám hasonlítani leginkább; tuti, hogy nem akadt ki "rendesen", de valami nem jó helyen van. :(
2013. szept. 2. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:

"A bölcsességfogaim még íny alatt vannak"


Nekem is, de attól még lehet baj. Nekem is íny alatt voltak, de vízszintesen feküdtek. És ez okozta a problémákat

2013. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!